Stopnja brezposelnosti
Delež brezposelnih med aktivnim prebivalstvom občine; registrski podatek (od 2011). Enota: %.
Stopnja brezposelnosti – Slovenija, 2025: 5,0 %, za 0,1 odstotne točke več kot leto prej. Vrednost je za 6,5 odstotne točke manj kot leta 2011.
Med 12 regijami s podatki za 2025 ima najvišjo vrednost Pomurska regija (6,4 %), najnižjo Goriška regija (3,0 %). Med 212 občinami s podatki za 2025 ima najvišjo vrednost Osilnica (14,6 %), najnižjo Gorenja vas - Poljane (1,3 %).
Ljubljana, 2025: 5,5 %, 61. mesto med 212 občinami.
Besedilo je samodejno sestavljeno iz zadnjih podatkov. Vir: SURS, SiStat 05G3018S.
Novejši mesečni podatek: Stopnja registrirane brezposelnosti, avgust 2026: Slovenija 4,4 %. Zgoraj je letni podatek. Mesečni podatki
Gibanje
Vsa območja z razpoložljivimi podatki.
Na grafu in v tabeli so izpostavljena območja. Druga izberi v primerjalniku.
Regije po vrsti
2025, 12 regij s podatki. Pri tem kazalniku je nižja vrednost boljša.
| # | Regija | % |
|---|---|---|
| 1 | Pomurska regija | 6,4 |
| 2 | Posavska regija | 5,9 |
| 3 | Podravska regija | 5,7 |
| 4 | Jugovzhodna Slovenija | 5,4 |
| 5 | Savinjska regija | 5,3 |
| 6 | Obalno-kraška regija | 5,1 |
| 7 | Zasavska regija | 5,1 |
| 8 | Koroška regija | 4,5 |
| 9 | Osrednjeslovenska regija | 4,3 |
| 10 | Primorsko-notranjska regija | 3,8 |
| 11 | Gorenjska regija | 3,3 |
| 12 | Goriška regija | 3,0 |
Občine po vrsti
2025, 212 občin s podatki. Pri tem kazalniku je nižja vrednost boljša.
| # | Občina | % |
|---|---|---|
| 1 | Osilnica | 14,6 |
| 2 | Kočevje | 11,1 |
| 3 | Lendava/Lendva | 10,4 |
| 4 | Rogašovci | 10,2 |
| 5 | Metlika | 9,1 |
| 6 | Kuzma | 8,5 |
| 7 | Črenšovci | 8,3 |
| 8 | Črnomelj | 8,3 |
| 9 | Hodoš/Hodos | 8,3 |
| 10 | Maribor | 8,3 |
Pokaži vseh 212Skrij
Podatki
| Obdobje | Ljubljana | Maribor | Kranj | Slovenija | Osrednjeslovenska regija |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,5 | 8,3 | 4,4 | 5,0 | 4,3 |
| 2024 | 5,5 | 7,7 | 4,1 | 4,9 | 4,5 |
| 2023 | 6,1 | 8,5 | 4,3 | 5,4 | 5,1 |
| 2022 | 8,3 | 11,2 | 6,0 | 7,2 | 6,9 |
| 2021 | 10,2 | 14,0 | 8,1 | 9,2 | 8,6 |
| 2020 | 9,4 | 13,7 | 7,7 | 8,7 | 7,9 |
| 2019 | 9,1 | 12,6 | 6,8 | 8,3 | 7,7 |
| 2018 | 9,9 | 13,4 | 7,6 | 9,1 | 8,4 |
| 2017 | 11,4 | 15,5 | 9,1 | 10,7 | 9,8 |
| 2016 | 12,7 | 16,8 | 10,1 | 12,1 | 11,1 |
| 2015 | 13,3 | 17,7 | 10,5 | 12,9 | 11,8 |
| 2014 | 13,6 | 18,5 | 11,8 | 13,6 | 12,2 |
| 2013 | 12,5 | 17,7 | 11,0 | 12,9 | 11,4 |
| 2012 | 11,4 | 18,0 | 10,4 | 12,2 | 10,3 |
| 2011 | 10,5 | 16,0 | 10,4 | 11,5 | 9,6 |
Vir: SURS, SiStat 05G3018S · osveženo 2026-11-01 07:47:26
Podobno gibanje
Kazalniki, ki se gibljejo najbolj podobno (letne vrednosti).
Korelacija ni vzročnost: lahko je naključje, posledica skupnega trenda ali tretjega dejavnika. Uporabi kot izhodišče za vprašanje, ne kot ugotovitev.