Stopnja registrirane brezposelnosti
Delež registriranih brezposelnih med aktivnim prebivalstvom (delovno aktivni in registrirani brezposelni) po občini prebivališča. Izračun ZRSZ. Enota: %.
Stopnja registrirane brezposelnosti – Slovenija, avgust 2026: 4,4 %, za 0,1 odstotne točke manj kot avgusta 2025. Vrednost je za 6,8 odstotne točke manj kot avgusta 2001.
Med 12 regijami s podatki za avgust 2026 ima najvišjo vrednost Pomurska regija (5,0 %), najnižjo Goriška regija (2,9 %). Med 212 občinami s podatki za avgust 2026 ima najvišjo vrednost Rogašovci (12,2 %), najnižjo Bovec (1,2 %).
Ljubljana, avgust 2026: 4,6 %, 59. mesto med 212 občinami.
Besedilo je samodejno sestavljeno iz zadnjih podatkov. Vir: Zavod RS za zaposlovanje (ZRSZ).
Gibanje
Vsa območja z razpoložljivimi podatki · podatki so mesečni.
Na grafu in v tabeli so izpostavljena območja. Druga izberi v primerjalniku.
Regije po vrsti
avgust 2026, 12 regij s podatki.
| # | Regija | % |
|---|---|---|
| 1 | Pomurska regija | 5,0 |
| 2 | Podravska regija | 5,0 |
| 3 | Posavska regija | 4,9 |
| 4 | Jugovzhodna Slovenija | 4,8 |
| 5 | Savinjska regija | 4,7 |
| 6 | Koroška regija | 4,7 |
| 7 | Zasavska regija | 4,4 |
| 8 | Obalno-kraška regija | 3,9 |
| 9 | Osrednjeslovenska regija | 3,9 |
| 10 | Primorsko-notranjska regija | 3,5 |
| 11 | Gorenjska regija | 3,0 |
| 12 | Goriška regija | 2,9 |
Občine po vrsti
avgust 2026, 212 občin s podatki.
| # | Občina | % |
|---|---|---|
| 1 | Rogašovci | 12,2 |
| 2 | Kočevje | 9,1 |
| 3 | Rogatec | 7,7 |
| 4 | Škocjan | 7,4 |
| 5 | Cankova | 7,0 |
| 6 | Kuzma | 6,9 |
| 7 | Apače | 6,8 |
| 8 | Puconci | 6,8 |
| 9 | Osilnica | 6,7 |
| 10 | Maribor | 6,6 |
Pokaži vseh 212Skrij
Podatki
| Obdobje | Ljubljana | Maribor | Kranj | Slovenija | Osrednjeslovenska regija |
|---|---|---|---|---|---|
| avgust 2026 | 4,6 | 6,6 | 3,6 | 4,4 | 3,9 |
| julij 2026 | 4,6 | 6,6 | 3,6 | 4,4 | 4,0 |
| junij 2026 | 4,6 | 6,6 | 3,5 | 4,3 | 3,9 |
| maj 2026 | 4,6 | 6,7 | 3,5 | 4,4 | 3,9 |
| april 2026 | 4,7 | 6,9 | 3,6 | 4,5 | 4,0 |
| marec 2026 | 4,8 | 7,1 | 3,6 | 4,6 | 4,1 |
| februar 2026 | 4,9 | 7,4 | 4,0 | 4,9 | 4,2 |
| januar 2026 | 5,0 | 7,6 | 4,2 | 5,1 | 4,3 |
| december 2025 | 4,8 | 7,2 | 3,9 | 4,8 | 4,1 |
| november 2025 | 4,8 | 7,0 | 3,5 | 4,6 | 4,1 |
| oktober 2025 | 4,8 | 7,0 | 3,5 | 4,6 | 4,1 |
| september 2025 | 4,7 | 6,9 | 3,4 | 4,5 | 4,0 |
| avgust 2025 | 4,7 | 7,0 | 3,6 | 4,5 | 4,0 |
| julij 2025 | 4,7 | 6,9 | 3,4 | 4,5 | 4,0 |
| junij 2025 | 4,6 | 6,8 | 3,4 | 4,3 | 3,9 |
| maj 2025 | 4,6 | 6,9 | 3,5 | 4,4 | 3,9 |
| april 2025 | 4,7 | 7,0 | 3,5 | 4,5 | 4,0 |
| marec 2025 | 4,8 | 7,1 | 3,7 | 4,7 | 4,0 |
| februar 2025 | 4,9 | 7,4 | 4,0 | 4,9 | 4,1 |
| januar 2025 | 5,0 | 7,7 | 4,3 | 5,1 | 4,2 |
| december 2024 | 4,8 | 7,3 | 4,0 | 4,8 | 4,1 |
| november 2024 | 4,7 | 6,9 | 3,5 | 4,6 | 4,0 |
| oktober 2024 | 4,8 | 7,0 | 3,4 | 4,6 | 4,0 |
| september 2024 | 4,7 | 6,8 | 3,4 | 4,4 | 4,0 |
| avgust 2024 | 4,8 | 6,9 | 3,5 | 4,5 | 4,0 |
| julij 2024 | 4,8 | 6,9 | 3,5 | 4,5 | 4,1 |
| junij 2024 | 4,8 | 6,8 | 3,4 | 4,4 | 4,0 |
| maj 2024 | 4,8 | 6,8 | 3,4 | 4,5 | 4,0 |
| april 2024 | 4,9 | 7,0 | 3,4 | 4,6 | 4,1 |
| marec 2024 | 5,0 | 7,2 | 3,6 | 4,7 | 4,2 |
| februar 2024 | 5,2 | 7,6 | 3,8 | 5,0 | 4,3 |
| januar 2024 | 5,3 | 7,9 | 4,1 | 5,2 | 4,4 |
| december 2023 | 5,1 | 7,4 | 3,8 | 4,9 | 4,3 |
| november 2023 | 5,1 | 7,4 | 3,3 | 4,8 | 4,2 |
| oktober 2023 | 5,1 | 7,4 | 3,3 | 4,8 | 4,3 |
| september 2023 | 5,1 | 7,3 | 3,3 | 4,7 | 4,3 |
| avgust 2023 | 5,2 | 7,7 | 3,5 | 4,8 | 4,4 |
| julij 2023 | 5,2 | 7,7 | 3,6 | 4,8 | 4,4 |
| junij 2023 | 5,1 | 7,5 | 3,4 | 4,7 | 4,3 |
| maj 2023 | 5,2 | 7,7 | 3,5 | 4,8 | 4,4 |
Vir: Zavod RS za zaposlovanje (ZRSZ) · osveženo 2026-11-04 14:11:15
Podobno gibanje
Kazalniki, ki se gibljejo najbolj podobno (letne vrednosti).
Korelacija ni vzročnost: lahko je naključje, posledica skupnega trenda ali tretjega dejavnika. Uporabi kot izhodišče za vprašanje, ne kot ugotovitev.