Delež tujih državljanov
Delež tujih državljanov med prebivalci, stanje na začetku polletja. Enota: %.
Delež tujih državljanov – Slovenija, 1. polletje 2026: 10,5 %, za 0,4 odstotne točke več kot v 1. polletju 2025. Vrednost je za 7 odstotnih točk več kot v 1. polletju 2009. To je najvišja vrednost, odkar so podatki na voljo (od leta 2009).
Med 212 občinami s podatki za 1. polletje 2026 ima najvišjo vrednost Izola/Isola (18,8 %), najnižjo Rogašovci (0,8 %).
Ljubljana, 1. polletje 2026: 15,8 %, 11. mesto med 212 občinami.
Besedilo je samodejno sestavljeno iz zadnjih podatkov. Vir: SURS, SiStat 05E1022S.
Gibanje
Vsa območja z razpoložljivimi podatki · podatki so polletni.
Vsako območje glede na svojo raven v letu 2008.
Na grafu in v tabeli so izpostavljena območja. Druga izberi v primerjalniku.
Občine po vrsti
1. polletje 2026, 212 občin s podatki.
| # | Občina | % |
|---|---|---|
| 1 | Izola/Isola | 18,8 |
| 2 | Jesenice | 18,8 |
| 3 | Sežana | 18,4 |
| 4 | Velenje | 17,9 |
| 5 | Maribor | 17,7 |
| 6 | Celje | 17,3 |
| 7 | Hrpelje - Kozina | 17,0 |
| 8 | Piran/Pirano | 16,8 |
| 9 | Divača | 16,5 |
| 10 | Koper/Capodistria | 16,0 |
Pokaži vseh 212Skrij
Podatki
| Obdobje | Ljubljana | Maribor | Kranj | Slovenija |
|---|---|---|---|---|
| 1. polletje 2026 | 15,8 | 17,7 | 13,6 | 10,5 |
| 2. polletje 2025 | 15,3 | 17,1 | 13,3 | 10,2 |
| 1. polletje 2025 | 14,8 | 16,7 | 13,1 | 10,1 |
| 2. polletje 2024 | 14,1 | 15,8 | 12,8 | 9,8 |
| 1. polletje 2024 | 13,9 | 15,4 | 12,4 | 9,6 |
| 2. polletje 2023 | 13,6 | 15,2 | 12,2 | 9,3 |
| 1. polletje 2023 | 13,2 | 14,4 | 11,9 | 9,0 |
| 2. polletje 2022 | 12,8 | 13,8 | 11,3 | 8,5 |
| 1. polletje 2022 | 12,7 | 13,3 | 10,8 | 8,2 |
| 2. polletje 2021 | 12,8 | 13,0 | 10,9 | 8,1 |
| 1. polletje 2021 | 12,7 | 12,6 | 11,1 | 8,0 |
| 2. polletje 2020 | 12,2 | 12,0 | 10,8 | 7,7 |
| 1. polletje 2020 | 11,9 | 11,3 | 10,3 | 7,5 |
| 2. polletje 2019 | 11,5 | 10,8 | 9,7 | 7,1 |
| 1. polletje 2019 | 10,9 | 10,1 | 9,0 | 6,6 |
| 2. polletje 2018 | 10,3 | 9,3 | 8,2 | 6,1 |
| 1. polletje 2018 | 10,0 | 8,8 | 8,1 | 5,9 |
| 2. polletje 2017 | 9,7 | 8,4 | 7,8 | 5,7 |
| 1. polletje 2017 | 9,5 | 8,0 | 7,7 | 5,5 |
| 2. polletje 2016 | 9,2 | 7,6 | 7,4 | 5,4 |
| 1. polletje 2016 | 9,0 | 7,7 | 7,3 | 5,2 |
| 2. polletje 2015 | 8,7 | 7,4 | 7,3 | 5,1 |
| 1. polletje 2015 | 8,4 | 7,1 | 7,1 | 4,9 |
| 2. polletje 2014 | 8,2 | 6,7 | 6,8 | 4,8 |
| 1. polletje 2014 | 7,9 | 6,4 | 6,6 | 4,7 |
| 2. polletje 2013 | 7,8 | 6,1 | 6,5 | 4,6 |
| 1. polletje 2013 | 7,5 | 5,8 | 6,2 | 4,4 |
| 2. polletje 2012 | 7,4 | 5,4 | 5,9 | 4,3 |
| 1. polletje 2012 | 7,2 | 5,2 | 5,9 | 4,2 |
| 2. polletje 2011 | 7,0 | 5,0 | 5,7 | 4,1 |
| 1. polletje 2011 | 7,0 | 4,9 | 5,4 | 4,0 |
| 2. polletje 2010 | 7,2 | 5,0 | 5,4 | 4,1 |
| 1. polletje 2010 | 7,0 | 5,0 | 5,3 | 4,0 |
| 2. polletje 2009 | 6,7 | 5,1 | 5,2 | 3,9 |
| 1. polletje 2009 | 5,9 | 4,5 | 4,7 | 3,5 |
| 2. polletje 2008 | 5,3 | 4,3 | 4,2 | 3,1 |
Vir: SURS, SiStat 05E1022S · osveženo 2026-11-01 07:54:17
Podobno gibanje
Kazalniki, ki se gibljejo najbolj podobno (letne vrednosti).
Korelacija ni vzročnost: lahko je naključje, posledica skupnega trenda ali tretjega dejavnika. Uporabi kot izhodišče za vprašanje, ne kot ugotovitev.