Povprečni prihodek na podjetje
Skupni prihodek podjetij, deljen s številom podjetij. Velika podjetja povprečje močno dvignejo. Enota: tisoč €.
Povprečni prihodek na podjetje – Slovenija, 2024: 710 tisoč €, za 3,0 % manj kot leto prej. Vrednost je za 13,0 % več kot leta 2008.
Med 12 regijami s podatki za 2024 ima najvišjo vrednost Osrednjeslovenska regija (983 tisoč €), najnižjo Zasavska regija (380 tisoč €). Med 212 občinami s podatki za 2024 ima najvišjo vrednost Odranci (3.846 tisoč €), najnižjo Hodoš/Hodos (16 tisoč €).
Ljubljana, 2024: 1.280 tisoč €, 11. mesto med 212 občinami.
Besedilo je samodejno sestavljeno iz zadnjih podatkov. Vir: izračun MCBOT iz podatkov SURS.
Ni uradni podatek; izračunan iz uradnih podatkov, ki so povezani zgoraj. Preračuna se ob vsaki osvežitvi.
Gibanje
Vsa območja z razpoložljivimi podatki.
Na grafu in v tabeli so izpostavljena območja. Druga izberi v primerjalniku.
Regije po vrsti
2024, 12 regij s podatki.
| # | Regija | tisoč € |
|---|---|---|
| 1 | Osrednjeslovenska regija | 983 |
| 2 | Posavska regija | 825 |
| 3 | Jugovzhodna Slovenija | 728 |
| 4 | Savinjska regija | 701 |
| 5 | Goriška regija | 552 |
| 6 | Pomurska regija | 539 |
| 7 | Podravska regija | 523 |
| 8 | Koroška regija | 511 |
| 9 | Gorenjska regija | 494 |
| 10 | Obalno-kraška regija | 460 |
| 11 | Primorsko-notranjska regija | 421 |
| 12 | Zasavska regija | 380 |
Občine po vrsti
2024, 212 občin s podatki.
| # | Občina | tisoč € |
|---|---|---|
| 1 | Odranci | 3.846 |
| 2 | Nazarje | 2.064 |
| 3 | Komenda | 1.849 |
| 4 | Mežica | 1.765 |
| 5 | Krško | 1.555 |
| 6 | Velenje | 1.547 |
| 7 | Trzin | 1.428 |
| 8 | Novo mesto | 1.393 |
| 9 | Kidričevo | 1.340 |
| 10 | Lukovica | 1.294 |
Pokaži vseh 212Skrij
Podatki
| Obdobje | Ljubljana | Maribor | Kranj | Slovenija | Osrednjeslovenska regija |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.280 | 609 | 556 | 710 | 983 |
| 2023 | 1.348 | 654 | 572 | 732 | 1.028 |
| 2022 | 1.378 | 638 | 578 | 745 | 1.045 |
| 2021 | 1.145 | 592 | 533 | 653 | 886 |
| 2020 | 954 | 530 | 465 | 551 | 745 |
| 2019 | 1.028 | 552 | 486 | 592 | 797 |
| 2018 | 1.023 | 540 | 478 | 585 | 789 |
| 2017 | 976 | 518 | 450 | 556 | 751 |
| 2016 | 893 | 481 | 405 | 503 | 690 |
| 2015 | 887 | 486 | 409 | 497 | 685 |
| 2014 | 911 | 499 | 426 | 502 | 699 |
| 2013 | 927 | 484 | 423 | 498 | 705 |
| 2012 | 957 | 494 | 434 | 524 | 730 |
| 2011 | 963 | 519 | 445 | 536 | 740 |
| 2010 | 958 | 524 | 449 | 524 | 731 |
| 2009 | 955 | 530 | 431 | 516 | 730 |
| 2008 | 1.129 | 646 | 547 | 628 | 867 |
Vir: izračun MCBOT iz podatkov SURS. Sestavine: Prihodek podjetij (SURS, SiStat 2640010S (Izbrani podatki po občinah)); Število podjetij (SURS, SiStat 2640010S (Izbrani podatki po občinah)) · osveženo 2026-11-04 15:01:34
Podobno gibanje
Kazalniki, ki se gibljejo najbolj podobno (letne vrednosti).
Korelacija ni vzročnost: lahko je naključje, posledica skupnega trenda ali tretjega dejavnika. Uporabi kot izhodišče za vprašanje, ne kot ugotovitev.