Cena stanovanj po četrtletjih (mediana)
Mediana: polovica poslov je bila sklenjena po nižji, polovica po višji ceni. Enako kot letna mediana, a po četrtletjih (vsaj 15 poslov). Zadnje četrtletje se lahko še dopolni. Enota: €/m².
Cena stanovanj po četrtletjih (mediana) – Slovenija, 2. četrtletje 2026: 3.280 €/m², za 9,2 % več kot v 2. četrtletju 2025. Vrednost je za 163,0 % več kot v 2. četrtletju 2015.
Med 12 regijami s podatki za 2. četrtletje 2026 ima najvišjo vrednost Osrednjeslovenska regija (5.214 €/m²), najnižjo Pomurska regija (1.923 €/m²). Med 14 občinami s podatki za 2. četrtletje 2026 ima najvišjo vrednost Ljubljana (5.478 €/m²), najnižjo Murska Sobota (2.043 €/m²).
Ljubljana, 2. četrtletje 2026: 5.478 €/m², 1. mesto med 14 občinami.
Besedilo je samodejno sestavljeno iz zadnjih podatkov. Vir: GURS, Evidenca trga nepremičnin; izračun MCBOT.
Gibanje
Vsa območja z razpoložljivimi podatki · podatki so četrtletni.
Stanje: 1. polletje 2026.
Na grafu in v tabeli so izpostavljena območja. Druga izberi v primerjalniku.
Regije po vrsti
2. četrtletje 2026, 12 regij s podatki.
| # | Regija | €/m² |
|---|---|---|
| 1 | Osrednjeslovenska regija | 5.214 |
| 2 | Obalno-kraška regija | 4.687 |
| 3 | Gorenjska regija | 3.786 |
| 4 | Goriška regija | 2.899 |
| 5 | Podravska regija | 2.767 |
| 6 | Savinjska regija | 2.734 |
| 7 | Primorsko-notranjska regija | 2.722 |
| 8 | Jugovzhodna Slovenija | 2.609 |
| 9 | Posavska regija | 2.417 |
| 10 | Zasavska regija | 2.404 |
| 11 | Koroška regija | 2.158 |
| 12 | Pomurska regija | 1.923 |
Občine po vrsti
2. četrtletje 2026, 14 občin s podatki.
| # | Občina | €/m² |
|---|---|---|
| 1 | Ljubljana | 5.478 |
| 2 | Piran/Pirano | 5.437 |
| 3 | Koper/Capodistria | 4.880 |
| 4 | Izola/Isola | 4.764 |
| 5 | Kranj | 4.076 |
| 6 | Domžale | 4.060 |
| 7 | Postojna | 3.178 |
| 8 | Žalec | 3.166 |
| 9 | Maribor | 3.005 |
| 10 | Celje | 2.975 |
| 11 | Jesenice | 2.856 |
| 12 | Velenje | 2.704 |
| 13 | Trbovlje | 2.285 |
| 14 | Murska Sobota | 2.043 |
Podatki
| Obdobje | Ljubljana | Maribor | Kranj | Slovenija | Osrednjeslovenska regija |
|---|---|---|---|---|---|
| 2. četrtletje 2026 | 5.478 | 3.005 | 4.076 | 3.280 | 5.214 |
| 1. četrtletje 2026 | 5.295 | 2.932 | 4.000 | 3.284 | 5.013 |
| 4. četrtletje 2025 | 5.175 | 2.794 | 3.651 | 3.225 | 4.967 |
| 3. četrtletje 2025 | 4.781 | 2.576 | 3.441 | 2.985 | 4.572 |
| 2. četrtletje 2025 | 4.669 | 2.608 | 3.695 | 3.005 | 4.470 |
| 1. četrtletje 2025 | 4.622 | 2.445 | 3.825 | 2.826 | 4.441 |
| 4. četrtletje 2024 | 4.604 | 2.385 | 3.240 | 2.856 | 4.479 |
| 3. četrtletje 2024 | 4.684 | 2.275 | 3.159 | 2.762 | 4.306 |
| 2. četrtletje 2024 | 4.415 | 2.274 | 3.154 | 2.677 | 4.202 |
| 1. četrtletje 2024 | 4.253 | 2.247 | 3.160 | 2.812 | 4.075 |
| 4. četrtletje 2023 | 4.295 | 2.146 | 3.240 | 2.733 | 4.127 |
| 3. četrtletje 2023 | 4.070 | 2.190 | 3.101 | 2.550 | 3.950 |
| 2. četrtletje 2023 | 4.307 | 1.993 | 3.207 | 2.618 | 4.058 |
| 1. četrtletje 2023 | 3.830 | 2.016 | 2.988 | 2.370 | 3.711 |
| 4. četrtletje 2022 | 3.876 | 2.018 | 2.863 | 2.371 | 3.730 |
| 3. četrtletje 2022 | 3.894 | 1.970 | 2.998 | 2.379 | 3.750 |
| 2. četrtletje 2022 | 3.975 | 2.027 | 3.046 | 2.244 | 3.834 |
| 1. četrtletje 2022 | 3.800 | 1.888 | 2.818 | 2.143 | 3.653 |
| 4. četrtletje 2021 | 3.640 | 1.703 | 2.796 | 2.004 | 3.445 |
| 3. četrtletje 2021 | 3.475 | 1.664 | 2.504 | 1.917 | 3.285 |
| 2. četrtletje 2021 | 3.346 | 1.567 | 2.560 | 1.905 | 3.151 |
| 1. četrtletje 2021 | 3.150 | 1.480 | 2.313 | 1.836 | 3.010 |
| 4. četrtletje 2020 | 3.062 | 1.407 | 2.337 | 1.721 | 2.919 |
| 3. četrtletje 2020 | 2.948 | 1.357 | 2.164 | 1.623 | 2.792 |
| 2. četrtletje 2020 | 2.922 | 1.332 | 2.219 | 1.598 | 2.720 |
| 1. četrtletje 2020 | 2.867 | 1.352 | 2.069 | 1.615 | 2.737 |
| 4. četrtletje 2019 | 2.836 | 1.373 | 2.157 | 1.583 | 2.706 |
| 3. četrtletje 2019 | 2.857 | 1.293 | 2.070 | 1.509 | 2.683 |
| 2. četrtletje 2019 | 2.782 | 1.270 | 2.080 | 1.603 | 2.617 |
| 1. četrtletje 2019 | 2.806 | 1.278 | 2.076 | 1.467 | 2.650 |
| 4. četrtletje 2018 | 2.882 | 1.271 | 2.006 | 1.552 | 2.696 |
| 3. četrtletje 2018 | 2.752 | 1.247 | 2.043 | 1.402 | 2.671 |
| 2. četrtletje 2018 | 2.776 | 1.254 | 1.823 | 1.406 | 2.577 |
| 1. četrtletje 2018 | 2.648 | 1.152 | 1.822 | 1.363 | 2.518 |
| 4. četrtletje 2017 | 2.606 | 1.114 | 1.670 | 1.363 | 2.436 |
| 3. četrtletje 2017 | 2.422 | 1.116 | 1.683 | 1.294 | 2.300 |
| 2. četrtletje 2017 | 2.340 | 1.089 | 1.774 | 1.349 | 2.212 |
| 1. četrtletje 2017 | 2.312 | 1.057 | 1.651 | 1.289 | 2.144 |
| 4. četrtletje 2016 | 2.185 | 1.005 | 1.625 | 1.283 | 2.117 |
| 3. četrtletje 2016 | 2.153 | 1.026 | 1.663 | 1.293 | 2.069 |
Vir: GURS, Evidenca trga nepremičnin; izračun MCBOT · osveženo 2026-11-02 08:11:09
Podobno gibanje
Kazalniki, ki se gibljejo najbolj podobno (letne vrednosti).
Korelacija ni vzročnost: lahko je naključje, posledica skupnega trenda ali tretjega dejavnika. Uporabi kot izhodišče za vprašanje, ne kot ugotovitev.