Dokončana stanovanja (ocena)
Ocenjeno število stanovanj, dokončanih v letu. Enota: stanovanj.
Dokončana stanovanja (ocena) – Slovenija, 2025: 5.087 stanovanj, za 1,5 % manj kot leto prej. Vrednost je za 49,0 % manj kot leta 2008.
Med 12 regijami s podatki za 2025 ima najvišjo vrednost Osrednjeslovenska regija (1.403 stanovanj), najnižjo Zasavska regija (42 stanovanj). Med 212 občinami s podatki za 2025 ima najvišjo vrednost Ljubljana (781 stanovanj), najnižjo Trbovlje (0 stanovanj).
Ljubljana, 2025: 781 stanovanj, 1. mesto med 212 občinami.
Besedilo je samodejno sestavljeno iz zadnjih podatkov. Vir: SURS, SiStat 1906903S.
Gibanje
Vsa območja z razpoložljivimi podatki.
Stanje: 2025.
Na grafu in v tabeli so izpostavljena območja. Druga izberi v primerjalniku.
Regije po vrsti
2025, 12 regij s podatki.
| # | Regija | stanovanj |
|---|---|---|
| 1 | Osrednjeslovenska regija | 1.403 |
| 2 | Podravska regija | 944 |
| 3 | Jugovzhodna Slovenija | 559 |
| 4 | Savinjska regija | 527 |
| 5 | Gorenjska regija | 482 |
| 6 | Pomurska regija | 322 |
| 7 | Goriška regija | 250 |
| 8 | Obalno-kraška regija | 223 |
| 9 | Koroška regija | 143 |
| 10 | Primorsko-notranjska regija | 98 |
| 11 | Posavska regija | 94 |
| 12 | Zasavska regija | 42 |
Občine po vrsti
2025, 212 občin s podatki.
| # | Občina | stanovanj |
|---|---|---|
| 1 | Ljubljana | 781 |
| 2 | Maribor | 230 |
| 3 | Novo mesto | 223 |
| 4 | Kranj | 154 |
| 5 | Ajdovščina | 151 |
| 6 | Ptuj | 119 |
| 7 | Lendava/Lendva | 102 |
| 8 | Žalec | 97 |
| 9 | Dolenjske Toplice | 95 |
| 10 | Koper/Capodistria | 87 |
Pokaži vseh 212Skrij
Podatki
| Obdobje | Ljubljana | Maribor | Kranj | Slovenija | Osrednjeslovenska regija |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 781 | 230 | 154 | 5.087 | 1.403 |
| 2024 | 758 | 253 | 76 | 5.165 | 1.585 |
| 2023 | 797 | 163 | 112 | 4.919 | 1.348 |
| 2022 | 496 | 201 | 93 | 4.286 | 980 |
| 2021 | 394 | 119 | 62 | 4.032 | 824 |
| 2020 | 347 | 204 | 73 | 3.540 | 859 |
| 2019 | 470 | 127 | 70 | 3.415 | 949 |
| 2018 | 269 | 93 | 42 | 3.037 | 727 |
| 2017 | 188 | 88 | 44 | 3.044 | 704 |
| 2016 | 171 | 62 | 26 | 2.975 | 578 |
| 2015 | 249 | 92 | 26 | 2.776 | 652 |
| 2014 | 432 | 86 | 29 | 3.163 | 882 |
| 2013 | 130 | 71 | 102 | 3.484 | 566 |
| 2012 | 150 | 61 | 86 | 4.307 | 694 |
| 2011 | 716 | 105 | 119 | 5.498 | 1.495 |
| 2010 | 464 | 115 | 167 | 6.355 | 1.721 |
| 2009 | 830 | 378 | 534 | 8.530 | 2.430 |
| 2008 | 1.561 | 898 | 331 | 9.968 | 3.015 |
Vir: SURS, SiStat 1906903S · osveženo 2026-11-01 07:56:18
Podobno gibanje
Kazalniki, ki se gibljejo najbolj podobno (letne vrednosti).
Korelacija ni vzročnost: lahko je naključje, posledica skupnega trenda ali tretjega dejavnika. Uporabi kot izhodišče za vprašanje, ne kot ugotovitev.