Delež prenočitev tujih turistov
Delež prenočitev tujih turistov med vsemi, po mesecih. Enota: %.
Delež prenočitev tujih turistov – Slovenija, september 2026: 80,5 %, za 1,8 odstotne točke več kot septembra 2025. Vrednost je za 54,9 odstotne točke več kot septembra 2020.
Med 6 regijami s podatki za september 2026 ima najvišjo vrednost Gorenjska regija (92,5 %), najnižjo Zasavska regija (46,1 %). Med 184 občinami s podatki za september 2026 ima najvišjo vrednost Oplotnica (100,0 %), najnižjo Grad (7,4 %).
Ljubljana, september 2026: 97,4 %, 7. mesto med 184 občinami.
Besedilo je samodejno sestavljeno iz zadnjih podatkov. Vir: izračun MCBOT iz podatkov SURS.
Ni uradni podatek; izračunan iz uradnih podatkov, ki so povezani zgoraj. Preračuna se ob vsaki osvežitvi.
Gibanje
Vsa območja z razpoložljivimi podatki · podatki so mesečni.
Stanje: 2025.
Na grafu in v tabeli so izpostavljena območja. Druga izberi v primerjalniku.
Regije po vrsti
september 2026, 6 regij s podatki.
| # | Regija | % |
|---|---|---|
| 1 | Gorenjska regija | 92,5 |
| 2 | Primorsko-notranjska regija | 91,7 |
| 3 | Goriška regija | 91,2 |
| 4 | Obalno-kraška regija | 69,3 |
| 5 | Posavska regija | 56,1 |
| 6 | Zasavska regija | 46,1 |
Občine po vrsti
september 2026, 184 občin s podatki.
| # | Občina | % |
|---|---|---|
| 1 | Oplotnica | 100,0 |
| 2 | Pivka | 98,8 |
| 3 | Dol pri Ljubljani | 98,0 |
| 4 | Bled | 97,9 |
| 5 | Gorje | 97,6 |
| 6 | Radovljica | 97,4 |
| 7 | Ljubljana | 97,4 |
| 8 | Dobrova - Polhov Gradec | 97,4 |
| 9 | Moravče | 97,3 |
| 10 | Trzin | 96,9 |
Pokaži vseh 184Skrij
Podatki
| Obdobje | Ljubljana | Maribor | Kranj | Slovenija |
|---|---|---|---|---|
| september 2026 | 97,4 | 91,2 | 93,3 | 80,5 |
| avgust 2026 | 98,0 | 94,2 | 97,0 | 83,3 |
| julij 2026 | 97,5 | 93,3 | 96,2 | 83,1 |
| junij 2026 | 96,5 | 89,2 | 93,7 | 77,3 |
| maj 2026 | 96,8 | 89,7 | 92,2 | 78,6 |
| april 2026 | 96,4 | 90,8 | 91,8 | 72,7 |
| marec 2026 | 93,5 | 85,7 | 85,6 | 62,2 |
| februar 2026 | 91,9 | 87,2 | 79,1 | 55,6 |
| januar 2026 | 92,7 | 88,5 | 89,5 | 66,3 |
| december 2025 | 92,7 | 85,5 | 92,2 | 66,9 |
| november 2025 | 92,8 | 83,0 | 78,8 | 61,2 |
| oktober 2025 | 96,3 | 86,6 | 88,9 | 70,4 |
| september 2025 | 97,4 | 90,5 | 92,7 | 78,7 |
| avgust 2025 | 97,9 | 93,6 | 93,4 | 81,9 |
| julij 2025 | 97,2 | 94,6 | 94,2 | 82,2 |
| junij 2025 | 97,1 | 89,8 | 93,0 | 77,3 |
| maj 2025 | 96,8 | 88,7 | 91,3 | 75,7 |
| april 2025 | 96,5 | 88,4 | 92,5 | 74,2 |
| marec 2025 | 93,2 | 86,0 | 85,7 | 60,1 |
| februar 2025 | 92,0 | 88,6 | 90,3 | 55,0 |
| januar 2025 | 93,1 | 88,7 | 92,7 | 64,9 |
| december 2024 | 92,7 | 83,7 | 89,8 | 63,9 |
| november 2024 | 93,0 | 84,6 | 87,7 | 61,1 |
| oktober 2024 | 95,5 | 86,5 | 93,5 | 68,8 |
| september 2024 | 97,1 | 89,1 | 92,7 | 77,6 |
| avgust 2024 | 97,9 | 92,9 | 95,0 | 80,6 |
| julij 2024 | 97,5 | 92,5 | 96,9 | 80,4 |
| junij 2024 | 96,6 | 89,8 | 94,9 | 74,3 |
| maj 2024 | 96,8 | 89,2 | 92,8 | 76,1 |
| april 2024 | 95,4 | 89,2 | 93,0 | 69,5 |
| marec 2024 | 93,5 | 88,3 | 86,3 | 63,9 |
| februar 2024 | 91,3 | 87,0 | 87,8 | 54,4 |
| januar 2024 | 91,8 | 89,0 | 94,4 | 63,0 |
| december 2023 | 91,3 | 84,6 | 86,8 | 62,0 |
| november 2023 | 91,4 | 86,6 | 82,0 | 57,4 |
| oktober 2023 | 95,2 | 88,9 | 92,1 | 66,7 |
| september 2023 | 96,7 | 90,8 | 92,6 | 74,6 |
| avgust 2023 | 97,7 | 94,1 | 96,7 | 79,3 |
| julij 2023 | 97,2 | 92,6 | 95,8 | 79,1 |
| junij 2023 | 96,5 | 91,8 | 94,0 | 74,4 |
Vir: izračun MCBOT iz podatkov SURS. Sestavine: Prenočitve tujih turistov (mesečno) (SURS, SiStat 2164466S); Prenočitve turistov (mesečno) (SURS, SiStat 2164466S) · osveženo 2026-11-05 08:16:55
Podobno gibanje
Kazalniki, ki se gibljejo najbolj podobno (letne vrednosti).
Premalo skupnih let z drugimi kazalniki.