Delež brezposelnih z osnovno šolo ali manj
Stanje ob koncu meseca. Brezposelni z največ osnovnošolsko izobrazbo. Delež se izračuna le, kadar je v občini vsaj 20 brezposelnih. Enota: %.
Delež brezposelnih z osnovno šolo ali manj – Slovenija, september 2026: 34,3 %, za 0,7 odstotne točke manj kot septembra 2025. Vrednost je za 2,4 odstotne točke več kot septembra 2021.
Med 12 regijami s podatki za september 2026 ima najvišjo vrednost Jugovzhodna Slovenija (51,8 %), najnižjo Koroška regija (26,7 %). Med 198 občinami s podatki za september 2026 ima najvišjo vrednost Škocjan (70,5 %), najnižjo Gorišnica (11,1 %).
Ljubljana, september 2026: 32,3 %, 68. mesto med 198 občinami.
Besedilo je samodejno sestavljeno iz zadnjih podatkov. Vir: Zavod RS za zaposlovanje (ZRSZ); izračun MCBOT.
Gibanje
Vsa območja z razpoložljivimi podatki · podatki so mesečni.
Na grafu in v tabeli so izpostavljena območja. Druga izberi v primerjalniku.
Regije po vrsti
september 2026, 12 regij s podatki.
| # | Regija | % |
|---|---|---|
| 1 | Jugovzhodna Slovenija | 51,8 |
| 2 | Zasavska regija | 38,0 |
| 3 | Posavska regija | 37,9 |
| 4 | Pomurska regija | 34,7 |
| 5 | Primorsko-notranjska regija | 34,1 |
| 6 | Osrednjeslovenska regija | 31,3 |
| 7 | Obalno-kraška regija | 30,7 |
| 8 | Savinjska regija | 29,6 |
| 9 | Podravska regija | 28,8 |
| 10 | Gorenjska regija | 27,7 |
| 11 | Goriška regija | 27,7 |
| 12 | Koroška regija | 26,7 |
Občine po vrsti
september 2026, 198 občin s podatki.
| # | Občina | % |
|---|---|---|
| 1 | Škocjan | 70,5 |
| 2 | Kuzma | 69,2 |
| 3 | Metlika | 62,1 |
| 4 | Šentjernej | 61,3 |
| 5 | Rogašovci | 60,2 |
| 6 | Črnomelj | 59,4 |
| 7 | Novo mesto | 53,9 |
| 8 | Trebnje | 52,3 |
| 9 | Kočevje | 52,1 |
| 10 | Puconci | 50,3 |
Pokaži vseh 198Skrij
Podatki
| Obdobje | Ljubljana | Maribor | Kranj | Slovenija | Osrednjeslovenska regija |
|---|---|---|---|---|---|
| september 2026 | 32,3 | 32,4 | 30,8 | 34,3 | 31,3 |
| avgust 2026 | 31,8 | 31,4 | 30,3 | 33,8 | 30,9 |
| julij 2026 | 31,9 | 31,8 | 31,7 | 34,0 | 30,8 |
| junij 2026 | 32,7 | 32,4 | 32,5 | 34,7 | 31,5 |
| maj 2026 | 32,8 | 32,7 | 33,7 | 35,0 | 31,8 |
| april 2026 | 33,0 | 32,7 | 34,6 | 35,0 | 31,8 |
| marec 2026 | 33,1 | 33,0 | 36,3 | 35,5 | 32,0 |
| februar 2026 | 33,7 | 33,8 | 40,1 | 36,1 | 32,4 |
| januar 2026 | 34,1 | 34,3 | 43,7 | 36,3 | 32,7 |
| december 2025 | 34,2 | 33,4 | 43,1 | 35,9 | 32,5 |
| november 2025 | 33,8 | 32,4 | 36,3 | 34,9 | 32,1 |
| oktober 2025 | 33,5 | 31,8 | 35,6 | 34,4 | 31,9 |
| september 2025 | 33,7 | 32,5 | 35,9 | 35,0 | 32,2 |
| avgust 2025 | 33,2 | 31,4 | 35,0 | 34,2 | 31,8 |
| julij 2025 | 33,2 | 31,4 | 36,0 | 33,9 | 31,8 |
| junij 2025 | 33,1 | 32,3 | 35,8 | 34,4 | 32,0 |
| maj 2025 | 33,2 | 31,4 | 38,3 | 34,5 | 32,1 |
| april 2025 | 33,5 | 31,8 | 37,9 | 34,5 | 32,1 |
| marec 2025 | 33,5 | 32,1 | 37,9 | 34,7 | 32,1 |
| februar 2025 | 33,0 | 32,5 | 39,8 | 35,1 | 31,8 |
| januar 2025 | 33,0 | 32,9 | 40,7 | 35,1 | 31,9 |
| december 2024 | 32,2 | 31,3 | 39,6 | 34,3 | 31,0 |
| november 2024 | 31,8 | 29,9 | 33,2 | 33,0 | 30,3 |
| oktober 2024 | 31,3 | 29,6 | 32,7 | 32,3 | 29,5 |
| september 2024 | 31,8 | 29,5 | 32,9 | 32,9 | 30,0 |
| avgust 2024 | 31,4 | 29,7 | 32,2 | 32,2 | 29,7 |
| julij 2024 | 31,2 | 29,5 | 32,0 | 32,3 | 29,7 |
| junij 2024 | 31,7 | 29,5 | 31,8 | 32,9 | 30,3 |
| maj 2024 | 31,9 | 29,7 | 33,7 | 33,1 | 30,6 |
| april 2024 | 31,7 | 29,7 | 34,3 | 33,3 | 30,6 |
| marec 2024 | 32,2 | 29,7 | 36,7 | 33,8 | 31,0 |
| februar 2024 | 32,4 | 30,0 | 37,8 | 34,3 | 31,1 |
| januar 2024 | 32,2 | 30,1 | 40,5 | 34,4 | 31,0 |
| december 2023 | 31,8 | 29,3 | 40,4 | 33,9 | 30,5 |
| november 2023 | 31,1 | 28,3 | 31,5 | 32,6 | 29,8 |
| oktober 2023 | 30,6 | 28,0 | 31,7 | 32,0 | 29,4 |
| september 2023 | 30,5 | 28,1 | 32,6 | 32,6 | 29,5 |
| avgust 2023 | 29,8 | 27,3 | 31,6 | 31,5 | 28,8 |
| julij 2023 | 30,3 | 27,6 | 32,2 | 31,9 | 29,3 |
| junij 2023 | 30,6 | 27,7 | 33,3 | 32,6 | 29,7 |
Vir: Zavod RS za zaposlovanje (ZRSZ); izračun MCBOT · osveženo 2026-11-04 14:11:16
Podobno gibanje
Kazalniki, ki se gibljejo najbolj podobno (letne vrednosti).
Premalo skupnih let z drugimi kazalniki.