Umrli na 1.000 prebivalcev
Enota: ‰.
Umrli na 1.000 prebivalcev – Slovenija, 2025: 10,0 ‰, za 1,0 % manj kot leto prej. Vrednost je za 9,9 % več kot leta 2008.
Med 212 občinami s podatki za 2025 ima najvišjo vrednost Gornji Grad (40,8 ‰), najnižjo Log - Dragomer (4,2 ‰).
Ljubljana, 2025: 8,1 ‰, 157. mesto med 212 občinami.
Besedilo je samodejno sestavljeno iz zadnjih podatkov. Vir: SURS, SiStat 2640010S (Izbrani podatki po občinah).
Gibanje
Vsa območja z razpoložljivimi podatki.
Nad 100: višje kot v Sloveniji, pod 100: nižje.
Na grafu in v tabeli so izpostavljena območja. Druga izberi v primerjalniku.
Občine po vrsti
2025, 212 občin s podatki. Pri tem kazalniku je nižja vrednost boljša.
| # | Občina | ‰ |
|---|---|---|
| 1 | Gornji Grad | 40,8 |
| 2 | Hodoš/Hodos | 39,2 |
| 3 | Velika Polana | 21,7 |
| 4 | Horjul | 20,8 |
| 5 | Juršinci | 20,1 |
| 6 | Kuzma | 19,5 |
| 7 | Lenart | 18,9 |
| 8 | Preddvor | 18,6 |
| 9 | Šalovci | 18,6 |
| 10 | Poljčane | 17,6 |
Pokaži vseh 212Skrij
Podatki
| Obdobje | Ljubljana | Maribor | Kranj | Slovenija |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,1 | 11,5 | 8,3 | 10,0 |
| 2024 | 8,1 | 11,4 | 8,2 | 10,1 |
| 2023 | 8,5 | 11,9 | 8,2 | 10,2 |
| 2022 | 8,9 | 12,1 | 9,1 | 10,7 |
| 2021 | 9,1 | 14,0 | 9,1 | 11,0 |
| 2020 | 9,5 | 14,5 | 9,4 | 11,4 |
| 2019 | 8,1 | 11,2 | 7,2 | 9,9 |
| 2018 | 8,4 | 12,0 | 7,9 | 9,9 |
| 2017 | 8,3 | 12,6 | 7,4 | 9,9 |
| 2016 | 7,5 | 11,5 | 7,3 | 9,5 |
| 2015 | 7,8 | 12,0 | 7,0 | 9,6 |
| 2014 | 7,6 | 10,7 | 7,1 | 9,2 |
| 2013 | 7,9 | 10,7 | 7,5 | 9,4 |
| 2012 | 8,1 | 11,1 | 7,6 | 9,4 |
| 2011 | 7,8 | 10,7 | 7,2 | 9,1 |
| 2010 | 8,1 | 10,5 | 7,9 | 9,1 |
| 2009 | 7,8 | 10,2 | 7,0 | 9,2 |
| 2008 | 7,8 | 10,8 | 7,5 | 9,1 |
Vir: SURS, SiStat 2640010S (Izbrani podatki po občinah) · osveženo 2026-11-05 10:48:51
Podobno gibanje
Kazalniki, ki se gibljejo najbolj podobno (letne vrednosti).
Korelacija ni vzročnost: lahko je naključje, posledica skupnega trenda ali tretjega dejavnika. Uporabi kot izhodišče za vprašanje, ne kot ugotovitev.