Stopnja tveganja revščine
Delež oseb, katerih razpoložljivi dohodek na ekvivalentnega člana gospodinjstva je pod pragom tveganja revščine (60 % nacionalne mediane). Enota: %.
Stopnja tveganja revščine – Slovenija, 2025: 14,3 %, za 1,1 odstotne točke več kot leto prej. Vrednost je za 2 odstotni točki več kot leta 2008.
Med 12 regijami s podatki za 2025 ima najvišjo vrednost Zasavska regija (19,9 %), najnižjo Osrednjeslovenska regija (10,6 %).
Besedilo je samodejno sestavljeno iz zadnjih podatkov. Vir: SURS, SiStat 0867636S.
Gibanje
Vsa območja z razpoložljivimi podatki.
Nad 100: višje kot v Sloveniji, pod 100: nižje.
Na grafu in v tabeli so izpostavljena območja. Druga izberi v primerjalniku.
Regije po vrsti
2025, 12 regij s podatki. Pri tem kazalniku je nižja vrednost boljša.
| # | Regija | % |
|---|---|---|
| 1 | Zasavska regija | 19,9 |
| 2 | Podravska regija | 17,7 |
| 3 | Posavska regija | 17,3 |
| 4 | Savinjska regija | 16,7 |
| 5 | Pomurska regija | 16,2 |
| 6 | Obalno-kraška regija | 15,6 |
| 7 | Koroška regija | 15,4 |
| 8 | Goriška regija | 14,5 |
| 9 | Gorenjska regija | 13,4 |
| 10 | Primorsko-notranjska regija | 13,2 |
| 11 | Jugovzhodna Slovenija | 11,3 |
| 12 | Osrednjeslovenska regija | 10,6 |
Podatki
| Obdobje | Slovenija | Osrednjeslovenska regija |
|---|---|---|
| 2025 | 14,3 | 10,6 |
| 2024 | 13,2 | 8,8 |
| 2023 | 12,7 | 9,6 |
| 2022 | 12,1 | 10,2 |
| 2021 | 11,7 | 9,0 |
| 2020 | 12,4 | 9,8 |
| 2019 | 12,0 | 9,6 |
| 2018 | 13,3 | 11,3 |
| 2017 | 13,3 | 11,5 |
| 2016 | 13,9 | 12,5 |
| 2015 | 14,3 | 11,8 |
| 2014 | 14,5 | 11,4 |
| 2013 | 14,5 | 11,1 |
| 2012 | 13,5 | 9,7 |
| 2011 | 13,6 | 9,8 |
| 2010 | 12,7 | 8,5 |
| 2009 | 11,3 | 7,8 |
| 2008 | 12,3 | 8,3 |
Vir: SURS, SiStat 0867636S · osveženo 2026-11-01 07:50:16
Podobno gibanje
Kazalniki, ki se gibljejo najbolj podobno (letne vrednosti).
Korelacija ni vzročnost: lahko je naključje, posledica skupnega trenda ali tretjega dejavnika. Uporabi kot izhodišče za vprašanje, ne kot ugotovitev.