Povprečna starost osebnih avtomobilov
Enota: let.
Povprečna starost osebnih avtomobilov – Slovenija, 2024: 11,3 leta, za 1,8 % več kot leto prej. Vrednost je za 44,9 % več kot leta 2008. To je najvišja vrednost, odkar so podatki na voljo (od leta 2008).
Med 212 občinami s podatki za 2024 ima najvišjo vrednost Kanal (14,0 leta), najnižjo Trzin (8,9 leta).
Ljubljana, 2024: 10,1 leta, 209. mesto med 212 občinami.
Besedilo je samodejno sestavljeno iz zadnjih podatkov. Vir: SURS, SiStat 2640010S (Izbrani podatki po občinah).
Gibanje
Vsa območja z razpoložljivimi podatki.
Na grafu in v tabeli so izpostavljena območja. Druga izberi v primerjalniku.
Občine po vrsti
2024, 212 občin s podatki.
| # | Občina | let |
|---|---|---|
| 1 | Kanal | 14,0 |
| 2 | Brda | 13,7 |
| 3 | Miren - Kostanjevica | 13,5 |
| 4 | Nova Gorica | 13,4 |
| 5 | Renče - Vogrsko | 13,4 |
| 6 | Vipava | 13,4 |
| 7 | Luče | 13,3 |
| 8 | Pivka | 13,3 |
| 9 | Šempeter - Vrtojba | 13,3 |
| 10 | Komen | 13,2 |
Pokaži vseh 212Skrij
Podatki
| Obdobje | Ljubljana | Maribor | Kranj | Slovenija |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 10,1 | 11,1 | 11,1 | 11,3 |
| 2023 | 10,0 | 11,0 | 10,9 | 11,1 |
| 2022 | 9,8 | 10,8 | 10,7 | 10,9 |
| 2021 | 9,6 | 10,5 | 10,4 | 10,6 |
| 2020 | 9,5 | 10,2 | 10,2 | 10,4 |
| 2019 | 9,2 | 10,0 | 10,0 | 10,2 |
| 2018 | 9,1 | 9,9 | 9,9 | 10,1 |
| 2017 | 9,0 | 9,9 | 9,8 | 10,0 |
| 2016 | 8,9 | 9,8 | 9,7 | 9,9 |
| 2015 | 8,8 | 9,6 | 9,5 | 9,7 |
| 2014 | 8,5 | 9,2 | 9,2 | 9,4 |
| 2013 | 8,2 | 8,9 | 8,9 | 9,1 |
| 2012 | 7,9 | 8,5 | 8,6 | 8,7 |
| 2011 | 7,6 | 8,2 | 8,3 | 8,4 |
| 2010 | 7,3 | 7,9 | 8,1 | 8,2 |
| 2009 | 7,1 | 7,7 | 7,9 | 8,0 |
| 2008 | 7,0 | 7,6 | 7,8 | 7,8 |
Vir: SURS, SiStat 2640010S (Izbrani podatki po občinah) · osveženo 2026-11-01 07:23:09
Podobno gibanje
Kazalniki, ki se gibljejo najbolj podobno (letne vrednosti).
Korelacija ni vzročnost: lahko je naključje, posledica skupnega trenda ali tretjega dejavnika. Uporabi kot izhodišče za vprašanje, ne kot ugotovitev.