Selitveni prirast z drugimi občinami
Priseljeni iz drugih občin minus odseljeni v druge občine. Enota: oseb.
Selitveni prirast z drugimi občinami – Slovenija, 2025: 0 oseb.
Ljubljana, 2025: −1.181 oseb, za 139,1 % manj kot leto prej.
Besedilo je samodejno sestavljeno iz zadnjih podatkov. Vir: SURS, SiStat 05I2002S.
Slovenija
0 oseb
2025
Ljubljana
−1.181 oseb
2025
Maribor
−7 oseb
2025
Kranj
−18 oseb
2025
Osrednjeslovenska regija
−690 oseb
2025
Gibanje
Vsa območja z razpoložljivimi podatki.
V izbranem obdobju ni podatkov.
Na grafu in v tabeli so izpostavljena območja. Druga izberi v primerjalniku.
Regije po vrsti
2025, 12 regij s podatki.
| # | Regija | oseb |
|---|---|---|
| 1 | Podravska regija | 706 |
| 2 | Obalno-kraška regija | 269 |
| 3 | Posavska regija | 174 |
| 4 | Pomurska regija | 68 |
| 5 | Jugovzhodna Slovenija | 52 |
| 6 | Primorsko-notranjska regija | 21 |
| 7 | Zasavska regija | −57 |
| 8 | Gorenjska regija | −94 |
| 9 | Savinjska regija | −99 |
| 10 | Goriška regija | −164 |
| 11 | Koroška regija | −186 |
| 12 | Osrednjeslovenska regija | −690 |
Občine po vrsti
2025, 212 občin s podatki.
| # | Občina | oseb |
|---|---|---|
| 1 | Koper/Capodistria | 285 |
| 2 | Medvode | 191 |
| 3 | Rače - Fram | 185 |
| 4 | Hrpelje - Kozina | 152 |
| 5 | Hoče - Slivnica | 141 |
| 6 | Lenart | 136 |
| 7 | Sevnica | 135 |
| 8 | Šenčur | 124 |
| 9 | Šentjur | 114 |
| 10 | Trebnje | 98 |
Pokaži vseh 212Skrij
Podatki
| Obdobje | Ljubljana | Maribor | Kranj | Slovenija | Osrednjeslovenska regija |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | −1.181 | −7 | −18 | 0 | −690 |
| 2024 | −494 | −422 | −87 | 0 | −4 |
| 2023 | −478 | −45 | −273 | 0 | 1.131 |
| 2022 | 870 | −270 | −37 | 0 | 2.204 |
| 2021 | −1.431 | −399 | −292 | 0 | −1.151 |
| 2020 | −3.736 | 195 | −431 | 0 | −3.781 |
| 2019 | −770 | −198 | −138 | 0 | 540 |
| 2018 | 144 | 333 | −266 | 0 | 1.297 |
| 2017 | −269 | −150 | −286 | 0 | 896 |
| 2016 | −402 | −670 | −190 | 0 | 683 |
| 2015 | 24 | −290 | −20 | 0 | 641 |
| 2014 | 313 | 355 | −72 | 0 | 1.065 |
| 2013 | 1.993 | 854 | −107 | 0 | 2.608 |
| 2012 | 1.111 | 195 | −219 | 0 | 2.490 |
| 2011 | −695 | −199 | −29 | 0 | 625 |
| 2010 | −267 | −299 | −59 | 0 | 1.328 |
| 2009 | 627 | −75 | −42 | 0 | 2.371 |
| 2008 | 2.346 | −143 | −243 | 0 | 4.238 |
| 2007 | −1.267 | −666 | −21 | 0 | 684 |
| 2006 | −1.434 | −840 | −124 | 0 | – |
| 2005 | −1.513 | −678 | −106 | 0 | – |
| 2004 | −1.345 | −669 | −110 | 0 | – |
| 2003 | −1.426 | −573 | −129 | 0 | – |
| 2002 | −1.620 | −851 | −204 | 0 | – |
| 2001 | −1.415 | −762 | −173 | 0 | – |
| 2000 | −1.930 | −769 | −84 | 0 | – |
| 1999 | −1.933 | −722 | −137 | 0 | – |
| 1998 | −1.925 | −542 | −174 | 0 | – |
| 1997 | −1.687 | −642 | −133 | 0 | – |
| 1996 | −1.446 | −401 | −65 | 0 | – |
| 1995 | −1.223 | −334 | 8 | 0 | – |
Vir: SURS, SiStat 05I2002S · osveženo 2026-11-01 07:23:13
Podobno gibanje
Kazalniki, ki se gibljejo najbolj podobno (letne vrednosti).
Premalo skupnih let z drugimi kazalniki.
Signali
Zadnja tri leta (2023–2025) kazalnik raste, prej (2020–2022) je padal. Prejšnja smer je trajala vsaj 5 let. Zadnja vrednost: −94 oseb.
Vir: SURS; zaznava MCBOT
Samodejno zaznano iz podatkov. Vzrok preveri pri viru, preden iz tega narediš trditev.
Selitveni prirast z drugimi občinami : trend se je obrnil navzgor
Zadnja tri leta (2023–2025) kazalnik raste, prej (2020–2022) je padal. Prejšnja smer je trajala vsaj 5 let. Zadnja vrednost: −164 oseb.
Vir: SURS; zaznava MCBOT
Samodejno zaznano iz podatkov. Vzrok preveri pri viru, preden iz tega narediš trditev.
Selitveni prirast z drugimi občinami : pod 200 oseb
2025: 52 oseb (prej 230 oseb).
Vir: SURS; zaznava MCBOT
Samodejno zaznano iz podatkov. Okrogla meja je le simbolična; preveri, ali je kazalnik v preteklosti že bil nad njo.
Selitveni prirast z drugimi občinami : trend se je obrnil navzdol
Zadnja tri leta (2023–2025) kazalnik pada, prej (2020–2022) je rasel. Prejšnja smer je trajala vsaj 5 let. Zadnja vrednost: −186 oseb.
Vir: SURS; zaznava MCBOT
Samodejno zaznano iz podatkov. Vzrok preveri pri viru, preden iz tega narediš trditev.
Selitveni prirast z drugimi občinami : iz minusa v plus
2025: 269 oseb (prej −205 oseb).
Vir: SURS; zaznava MCBOT
Samodejno zaznano iz podatkov. Okrogla meja je le simbolična; preveri, ali je kazalnik v preteklosti že bil nad njo.
Selitveni prirast z drugimi občinami : trend se je obrnil navzgor
Zadnja tri leta (2023–2025) kazalnik raste, prej (2020–2022) je padal. Prejšnja smer je trajala vsaj 5 let. Zadnja vrednost: 269 oseb.
Vir: SURS; zaznava MCBOT
Samodejno zaznano iz podatkov. Vzrok preveri pri viru, preden iz tega narediš trditev.
Selitveni prirast z drugimi občinami : nad 500 oseb
2025: 706 oseb (prej 266 oseb).
Vir: SURS; zaznava MCBOT
Samodejno zaznano iz podatkov. Okrogla meja je le simbolična; preveri, ali je kazalnik v preteklosti že bil nad njo.
Selitveni prirast z drugimi občinami : trend se je obrnil navzgor
Zadnja tri leta (2023–2025) kazalnik raste, prej (2020–2022) je padal. Prejšnja smer je trajala vsaj 3 let. Zadnja vrednost: 706 oseb.
Vir: SURS; zaznava MCBOT
Samodejno zaznano iz podatkov. Vzrok preveri pri viru, preden iz tega narediš trditev.