Skupni selitveni prirast na 1.000 prebivalcev
Enota: ‰.
Skupni selitveni prirast na 1.000 prebivalcev – Slovenija, 2025: 4,0 ‰, za 25,9 % manj kot leto prej. Vrednost je za 56,5 % manj kot leta 2008.
Med 212 občinami s podatki za 2025 ima najvišjo vrednost Kuzma (32,9 ‰), najnižjo Ribnica na Pohorju (−25,0 ‰).
Ljubljana, 2025: 8,5 ‰, 47. mesto med 212 občinami.
Besedilo je samodejno sestavljeno iz zadnjih podatkov. Vir: SURS, SiStat 2640010S (Izbrani podatki po občinah).
Gibanje
Vsa območja z razpoložljivimi podatki.
Na grafu in v tabeli so izpostavljena območja. Druga izberi v primerjalniku.
Občine po vrsti
2025, 212 občin s podatki.
| # | Občina | ‰ |
|---|---|---|
| 1 | Kuzma | 32,9 |
| 2 | Hodoš/Hodos | 30,1 |
| 3 | Sveti Jurij v Slov. goricah | 25,6 |
| 4 | Gornji Grad | 25,5 |
| 5 | Rače - Fram | 23,1 |
| 6 | Horjul | 22,1 |
| 7 | Lenart | 21,8 |
| 8 | Mirna | 21,6 |
| 9 | Štore | 21,2 |
| 10 | Vransko | 19,1 |
Pokaži vseh 212Skrij
Podatki
| Obdobje | Ljubljana | Maribor | Kranj | Slovenija |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,5 | 9,2 | 1,2 | 4,0 |
| 2024 | 9,5 | 9,4 | 4,9 | 5,4 |
| 2023 | 5,5 | 11,5 | −0,5 | 5,4 |
| 2022 | 11,0 | 4,7 | 9,6 | 7,0 |
| 2021 | −4,9 | −1,0 | −8,3 | 1,2 |
| 2020 | −1,9 | 15,9 | 1,6 | 8,7 |
| 2019 | 7,6 | 8,6 | 11,6 | 7,8 |
| 2018 | 10,9 | 14,6 | 3,8 | 7,2 |
| 2017 | 0,6 | 2,1 | −5,4 | 0,6 |
| 2016 | −0,1 | −4,4 | −3,8 | 0,5 |
| 2015 | 1,5 | −1,0 | −0,2 | 0,2 |
| 2014 | 2,3 | 4,0 | 0,1 | −0,2 |
| 2013 | 7,5 | 8,8 | −2,4 | 0,2 |
| 2012 | 5,6 | 1,4 | −2,4 | 0,3 |
| 2011 | −0,8 | 0,2 | 2,7 | 1,0 |
| 2010 | −1,4 | −3,6 | −0,3 | −0,3 |
| 2009 | 14,2 | 4,0 | 6,6 | 5,6 |
| 2008 | 26,4 | 6,1 | 8,2 | 9,2 |
Vir: SURS, SiStat 2640010S (Izbrani podatki po občinah) · osveženo 2026-11-01 07:23:17
Podobno gibanje
Kazalniki, ki se gibljejo najbolj podobno (letne vrednosti).
Korelacija ni vzročnost: lahko je naključje, posledica skupnega trenda ali tretjega dejavnika. Uporabi kot izhodišče za vprašanje, ne kot ugotovitev.