Selitveni prirast z drugimi občinami na 1.000 prebivalcev
Neto selitve med občinami na 1.000 prebivalcev. Negativno: več ljudi se odseli v druge slovenske občine, kot se jih priseli. Enota: ‰.
Selitveni prirast z drugimi občinami na 1.000 prebivalcev – Slovenija, 2025: 0,0 ‰.
Med 12 regijami s podatki za 2025 ima najvišjo vrednost Posavska regija (2,3 ‰), najnižjo Koroška regija (−2,6 ‰). Med 212 občinami s podatki za 2025 ima najvišjo vrednost Kuzma (31,3 ‰), najnižjo Ribnica na Pohorju (−29,1 ‰).
Ljubljana, 2025: −3,9 ‰, 153. mesto med 212 občinami.
Besedilo je samodejno sestavljeno iz zadnjih podatkov. Vir: izračun MCBOT iz podatkov SURS.
Ni uradni podatek; izračunan iz uradnih podatkov, ki so povezani zgoraj. Preračuna se ob vsaki osvežitvi.
Gibanje
Vsa območja z razpoložljivimi podatki.
Na grafu in v tabeli so izpostavljena območja. Druga izberi v primerjalniku.
Regije po vrsti
2025, 12 regij s podatki.
| # | Regija | ‰ |
|---|---|---|
| 1 | Posavska regija | 2,3 |
| 2 | Obalno-kraška regija | 2,2 |
| 3 | Podravska regija | 2,1 |
| 4 | Pomurska regija | 0,6 |
| 5 | Primorsko-notranjska regija | 0,4 |
| 6 | Jugovzhodna Slovenija | 0,3 |
| 7 | Savinjska regija | −0,4 |
| 8 | Gorenjska regija | −0,4 |
| 9 | Zasavska regija | −1,0 |
| 10 | Osrednjeslovenska regija | −1,2 |
| 11 | Goriška regija | −1,4 |
| 12 | Koroška regija | −2,6 |
Občine po vrsti
2025, 212 občin s podatki.
| # | Občina | ‰ |
|---|---|---|
| 1 | Kuzma | 31,3 |
| 2 | Hrpelje - Kozina | 28,4 |
| 3 | Gornji Grad | 24,3 |
| 4 | Rače - Fram | 22,7 |
| 5 | Sveti Jurij v Slov. goricah | 21,6 |
| 6 | Horjul | 21,0 |
| 7 | Štore | 19,2 |
| 8 | Mirna | 18,4 |
| 9 | Hodoš/Hodos | 17,9 |
| 10 | Vransko | 17,0 |
Pokaži vseh 212Skrij
Podatki
| Obdobje | Ljubljana | Maribor | Kranj | Slovenija | Osrednjeslovenska regija |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | −3,9 | −0,1 | −0,3 | 0,0 | −1,2 |
| 2024 | −1,7 | −3,7 | −1,5 | 0,0 | 0,0 |
| 2023 | −1,6 | −0,4 | −4,8 | 0,0 | 2,0 |
| 2022 | 3,0 | −2,4 | −0,7 | 0,0 | 4,0 |
| 2021 | −4,9 | −3,5 | −5,1 | 0,0 | −2,1 |
| 2020 | −12,6 | 1,7 | −7,6 | 0,0 | −6,8 |
| 2019 | −2,6 | −1,8 | −2,5 | 0,0 | 1,0 |
| 2018 | 0,5 | 3,0 | −4,8 | 0,0 | 2,4 |
| 2017 | −0,9 | −1,4 | −5,1 | 0,0 | 1,7 |
| 2016 | −1,4 | −6,0 | −3,4 | 0,0 | 1,3 |
| 2015 | 0,1 | −2,6 | −0,4 | 0,0 | 1,2 |
| 2014 | 1,1 | 3,2 | −1,3 | 0,0 | 1,9 |
| 2013 | 7,0 | 7,7 | −1,9 | 0,0 | 4,8 |
| 2012 | 4,0 | 1,7 | −3,9 | 0,0 | 4,6 |
| 2011 | −2,5 | −1,8 | −0,5 | 0,0 | 1,2 |
| 2010 | −1,0 | −2,7 | −1,1 | 0,0 | 2,5 |
| 2009 | 2,3 | −0,7 | −0,8 | 0,0 | 4,5 |
| 2008 | 8,8 | −1,3 | −4,5 | 0,0 | 8,3 |
Vir: izračun MCBOT iz podatkov SURS. Sestavine: Selitveni prirast z drugimi občinami (SURS, SiStat 05I2002S); Število prebivalcev (SURS, SiStat 2640010S (Izbrani podatki po občinah)) · osveženo 2026-11-04 15:01:37
Podobno gibanje
Kazalniki, ki se gibljejo najbolj podobno (letne vrednosti).
Premalo skupnih let z drugimi kazalniki.