Stanovanjska površina na stanovalca
Povprečna uporabna površina stanovanja na stanovalca (2011, 2015, 2018, 2021). Enota: m².
Stanovanjska površina na stanovalca – Slovenija, 2021: 29,6 m².
Med 212 občinami s podatki za 2021 ima najvišjo vrednost Kostel (36,3 m²), najnižjo Jesenice (24,6 m²).
Ljubljana, 2021: 27,8 m², 191. mesto med 212 občinami.
Besedilo je samodejno sestavljeno iz zadnjih podatkov. Vir: SURS, SiStat 0861101S.
Gibanje
Vsa območja z razpoložljivimi podatki.
Vsako območje glede na svojo raven v letu 2011.
Na grafu in v tabeli so izpostavljena območja. Druga izberi v primerjalniku.
Občine po vrsti
2021, 212 občin s podatki.
| # | Občina | m² |
|---|---|---|
| 1 | Kostel | 36,3 |
| 2 | Gornji Grad | 36,0 |
| 3 | Veržej | 36,0 |
| 4 | Velika Polana | 35,5 |
| 5 | Kungota | 35,4 |
| 6 | Sveta Trojica v Slov. goricah | 35,3 |
| 7 | Bled | 34,9 |
| 8 | Osilnica | 34,8 |
| 9 | Komen | 34,5 |
| 10 | Moravske Toplice | 34,5 |
Pokaži vseh 212Skrij
Podatki
| Obdobje | Ljubljana | Maribor | Kranj | Slovenija |
|---|---|---|---|---|
| 2021 | 27,8 | 29,5 | 27,9 | 29,6 |
| 2018 | 27,4 | 29,2 | 27,8 | 29,0 |
| 2015 | 27,2 | 29,0 | 27,4 | 28,3 |
| 2011 | 27,3 | 28,6 | 27,2 | 27,4 |
Vir: SURS, SiStat 0861101S · osveženo 2026-11-01 07:40:11
Podobno gibanje
Kazalniki, ki se gibljejo najbolj podobno (letne vrednosti).
Premalo skupnih let z drugimi kazalniki.