Povprečna velikost dokončanega stanovanja
Povprečna uporabna površina stanovanj, dokončanih v letu (ocena). Enota: m².
Povprečna velikost dokončanega stanovanja – Slovenija, 2025: 130,0 m², za 0,5 % več kot leto prej. Vrednost je za 17,8 % več kot leta 2008.
Med 12 regijami s podatki za 2025 ima najvišjo vrednost Posavska regija (153,5 m²), najnižjo Pomurska regija (113,9 m²). Med 205 občinami s podatki za 2025 ima najvišjo vrednost Mežica (428,5 m²), najnižjo Šalovci (56,3 m²).
Ljubljana, 2025: 102,6 m², 186. mesto med 205 občinami.
Besedilo je samodejno sestavljeno iz zadnjih podatkov. Vir: izračun MCBOT iz podatkov SURS.
Ni uradni podatek; izračunan iz uradnih podatkov, ki so povezani zgoraj. Preračuna se ob vsaki osvežitvi.
Gibanje
Vsa območja z razpoložljivimi podatki.
Na grafu in v tabeli so izpostavljena območja. Druga izberi v primerjalniku.
Regije po vrsti
2025, 12 regij s podatki.
| # | Regija | m² |
|---|---|---|
| 1 | Posavska regija | 153,5 |
| 2 | Goriška regija | 149,3 |
| 3 | Koroška regija | 148,2 |
| 4 | Gorenjska regija | 137,9 |
| 5 | Zasavska regija | 137,8 |
| 6 | Primorsko-notranjska regija | 135,0 |
| 7 | Podravska regija | 132,8 |
| 8 | Savinjska regija | 130,1 |
| 9 | Obalno-kraška regija | 126,1 |
| 10 | Osrednjeslovenska regija | 126,0 |
| 11 | Jugovzhodna Slovenija | 120,4 |
| 12 | Pomurska regija | 113,9 |
Občine po vrsti
2025, 205 občin s podatki.
| # | Občina | m² |
|---|---|---|
| 1 | Mežica | 428,5 |
| 2 | Trzin | 302,0 |
| 3 | Železniki | 287,0 |
| 4 | Gornji Petrovci | 246,0 |
| 5 | Turnišče | 242,3 |
| 6 | Renče - Vogrsko | 238,8 |
| 7 | Podlehnik | 228,0 |
| 8 | Semič | 224,4 |
| 9 | Gorenja vas - Poljane | 223,2 |
| 10 | Žužemberk | 219,0 |
Pokaži vseh 205Skrij
Podatki
| Obdobje | Ljubljana | Maribor | Kranj | Slovenija | Osrednjeslovenska regija |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 102,6 | 108,8 | 100,8 | 130,0 | 126,0 |
| 2024 | 114,2 | 89,1 | 157,6 | 129,4 | 129,8 |
| 2023 | 94,5 | 167,7 | 147,0 | 120,5 | 114,7 |
| 2022 | 129,1 | 127,7 | 112,8 | 132,2 | 145,7 |
| 2021 | 121,9 | 129,9 | 158,8 | 136,3 | 146,9 |
| 2020 | 136,8 | 145,4 | 106,7 | 143,6 | 154,5 |
| 2019 | 131,6 | 119,1 | 144,3 | 138,2 | 144,8 |
| 2018 | 131,2 | 142,8 | 162,5 | 147,5 | 150,7 |
| 2017 | 122,1 | 147,4 | 127,9 | 144,9 | 151,4 |
| 2016 | 177,3 | 138,6 | 165,5 | 151,3 | 175,1 |
| 2015 | 121,2 | 171,0 | 164,5 | 147,1 | 145,4 |
| 2014 | 100,9 | 143,7 | 151,9 | 145,1 | 128,0 |
| 2013 | 179,5 | 151,6 | 121,7 | 145,8 | 169,0 |
| 2012 | 177,9 | 162,0 | 137,9 | 138,5 | 161,6 |
| 2011 | 93,0 | 173,8 | 125,9 | 132,4 | 113,7 |
| 2010 | 101,5 | 165,3 | 163,9 | 129,4 | 116,2 |
| 2009 | 104,1 | 97,2 | 76,9 | 114,8 | 108,1 |
| 2008 | 73,4 | 72,8 | 100,9 | 110,4 | 100,4 |
Vir: izračun MCBOT iz podatkov SURS. Sestavine: Površina dokončanih stanovanj (ocena) (SURS, SiStat 1906903S); Dokončana stanovanja (ocena) (SURS, SiStat 1906903S) · osveženo 2026-11-06 07:51:30
Podobno gibanje
Kazalniki, ki se gibljejo najbolj podobno (letne vrednosti).
Korelacija ni vzročnost: lahko je naključje, posledica skupnega trenda ali tretjega dejavnika. Uporabi kot izhodišče za vprašanje, ne kot ugotovitev.