Podjetja na 1.000 prebivalcev
Število podjetij na 1.000 prebivalcev (prebivalci na 1. januar istega leta).
Podjetja na 1.000 prebivalcev – Slovenija, 2024: 110,4, za 2,1 % več kot leto prej. Vrednost je za 46,6 % več kot leta 2008. To je najvišja vrednost, odkar so podatki na voljo (od leta 2008).
Med 12 regijami s podatki za 2024 ima najvišjo vrednost Osrednjeslovenska regija (142,0), najnižjo Zasavska regija (77,8). Med 212 občinami s podatki za 2024 ima najvišjo vrednost Trzin (255,3), najnižjo Sveti Tomaž (45,5).
Ljubljana, 2024: 169,4, 6. mesto med 212 občinami.
Besedilo je samodejno sestavljeno iz zadnjih podatkov. Vir: izračun MCBOT iz podatkov SURS.
Ni uradni podatek; izračunan iz uradnih podatkov, ki so povezani zgoraj. Preračuna se ob vsaki osvežitvi.
Gibanje
Vsa območja z razpoložljivimi podatki.
Na grafu in v tabeli so izpostavljena območja. Druga izberi v primerjalniku.
Regije po vrsti
2024, 12 regij s podatki.
| # | Regija | Vrednost |
|---|---|---|
| 1 | Osrednjeslovenska regija | 142,0 |
| 2 | Obalno-kraška regija | 133,4 |
| 3 | Gorenjska regija | 112,8 |
| 4 | Goriška regija | 112,1 |
| 5 | Savinjska regija | 99,5 |
| 6 | Podravska regija | 95,5 |
| 7 | Primorsko-notranjska regija | 93,7 |
| 8 | Koroška regija | 87,9 |
| 9 | Posavska regija | 87,5 |
| 10 | Jugovzhodna Slovenija | 84,6 |
| 11 | Pomurska regija | 77,8 |
| 12 | Zasavska regija | 77,8 |
Občine po vrsti
2024, 212 občin s podatki.
| # | Občina | Vrednost |
|---|---|---|
| 1 | Trzin | 255,3 |
| 2 | Solčava | 239,3 |
| 3 | Bovec | 193,8 |
| 4 | Bohinj | 190,3 |
| 5 | Bled | 182,3 |
| 6 | Ljubljana | 169,4 |
| 7 | Piran/Pirano | 153,6 |
| 8 | Izola/Isola | 151,8 |
| 9 | Luče | 147,8 |
| 10 | Radovljica | 141,1 |
Pokaži vseh 212Skrij
Podatki
| Obdobje | Ljubljana | Maribor | Kranj | Slovenija | Osrednjeslovenska regija |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 169,4 | 118,3 | 110,5 | 110,4 | 142,0 |
| 2023 | 165,8 | 115,4 | 108,9 | 108,1 | 139,3 |
| 2022 | 161,5 | 110,6 | 106,3 | 105,1 | 135,8 |
| 2021 | 154,2 | 105,2 | 100,4 | 100,1 | 129,5 |
| 2020 | 150,1 | 103,3 | 97,8 | 98,4 | 126,2 |
| 2019 | 151,0 | 102,3 | 97,8 | 98,6 | 126,9 |
| 2018 | 148,1 | 101,5 | 96,4 | 96,8 | 124,6 |
| 2017 | 144,4 | 99,0 | 94,3 | 94,8 | 121,6 |
| 2016 | 145,1 | 99,1 | 95,5 | 95,0 | 121,8 |
| 2015 | 141,4 | 97,7 | 94,3 | 93,0 | 118,5 |
| 2014 | 136,6 | 95,8 | 91,4 | 90,5 | 111,6 |
| 2013 | 133,6 | 95,9 | 88,3 | 88,4 | 109,0 |
| 2012 | 128,7 | 92,2 | 86,0 | 84,3 | 105,0 |
| 2011 | 125,9 | 91,1 | 86,7 | 82,6 | 102,7 |
| 2010 | 122,7 | 89,0 | 87,2 | 80,9 | 100,8 |
| 2009 | 120,3 | 85,9 | 83,7 | 79,2 | 98,6 |
| 2008 | 117,5 | 82,4 | 77,8 | 75,3 | 95,8 |
Vir: izračun MCBOT iz podatkov SURS. Sestavine: Število podjetij (SURS, SiStat 2640010S (Izbrani podatki po občinah)); Število prebivalcev (SURS, SiStat 2640010S (Izbrani podatki po občinah)) · osveženo 2026-11-04 15:01:34
Podobno gibanje
Kazalniki, ki se gibljejo najbolj podobno (letne vrednosti).
Korelacija ni vzročnost: lahko je naključje, posledica skupnega trenda ali tretjega dejavnika. Uporabi kot izhodišče za vprašanje, ne kot ugotovitev.