Prometne nesreče s poškodovanimi na 1.000 prebivalcev
Nesreče s smrtnim izidom, hudo ali lažjo telesno poškodbo, po kraju nesreče. Na 1.000 prebivalcev po podatkih SURS za isto leto. Pri občinah z avtocesto ali prometno potjo je število višje tudi zaradi tranzita.
Prometne nesreče s poškodovanimi na 1.000 prebivalcev – Slovenija, 2025: 2,42, za 15,9 % manj kot leto prej. Vrednost je za 28,4 % manj kot leta 2012.
Med 12 regijami s podatki za 2025 ima najvišjo vrednost Obalno-kraška regija (3,25), najnižjo Zasavska regija (1,77). Med 212 občinami s podatki za 2025 ima najvišjo vrednost Kostel (6,56), najnižjo Sveti Jurij v Slov. goricah (0,00).
Ljubljana, 2025: 2,49, 77. mesto med 212 občinami.
Besedilo je samodejno sestavljeno iz zadnjih podatkov. Vir: Policija (odprti podatki), prebivalci SURS; razporeditev po občinah in izračun MCBOT.
Gibanje
Vsa območja z razpoložljivimi podatki.
Stanje: 2025.
Na grafu in v tabeli so izpostavljena območja. Druga izberi v primerjalniku.
Regije po vrsti
2025, 12 regij s podatki.
| # | Regija | Vrednost |
|---|---|---|
| 1 | Obalno-kraška regija | 3,25 |
| 2 | Primorsko-notranjska regija | 2,88 |
| 3 | Savinjska regija | 2,87 |
| 4 | Podravska regija | 2,42 |
| 5 | Osrednjeslovenska regija | 2,35 |
| 6 | Gorenjska regija | 2,31 |
| 7 | Jugovzhodna Slovenija | 2,29 |
| 8 | Koroška regija | 2,29 |
| 9 | Pomurska regija | 2,17 |
| 10 | Posavska regija | 2,04 |
| 11 | Goriška regija | 1,91 |
| 12 | Zasavska regija | 1,77 |
Občine po vrsti
2025, 212 občin s podatki.
| # | Občina | Vrednost |
|---|---|---|
| 1 | Kostel | 6,56 |
| 2 | Bovec | 6,33 |
| 3 | Piran/Pirano | 5,36 |
| 4 | Lukovica | 5,17 |
| 5 | Kranjska Gora | 4,99 |
| 6 | Bled | 4,78 |
| 7 | Vransko | 4,34 |
| 8 | Semič | 4,19 |
| 9 | Slovenske Konjice | 4,19 |
| 10 | Hajdina | 4,19 |
Pokaži vseh 212Skrij
Podatki
| Obdobje | Ljubljana | Maribor | Kranj | Slovenija | Osrednjeslovenska regija |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,49 | 2,87 | 2,11 | 2,42 | 2,35 |
| 2024 | 3,43 | 3,22 | 2,77 | 2,88 | 2,86 |
| 2023 | 3,28 | 3,48 | 2,52 | 2,85 | 2,91 |
| 2022 | 3,53 | 3,66 | 2,47 | 2,86 | 3,12 |
| 2021 | 2,98 | 3,63 | 2,15 | 2,55 | 2,61 |
| 2020 | 2,51 | 2,86 | 2,05 | 2,30 | 2,34 |
| 2019 | 3,04 | 4,27 | 2,03 | 2,92 | 2,83 |
| 2018 | 3,06 | 4,26 | 2,16 | 2,93 | 2,76 |
| 2017 | 2,98 | 4,60 | 2,00 | 3,01 | 2,72 |
| 2016 | 3,04 | 4,53 | 2,80 | 3,16 | 2,86 |
| 2015 | 3,19 | 4,96 | 2,51 | 3,21 | 2,96 |
| 2014 | 2,96 | 5,02 | 2,30 | 3,07 | 2,70 |
| 2013 | 3,10 | 5,17 | 2,61 | 3,20 | 2,90 |
| 2012 | 3,40 | 5,41 | 2,81 | 3,38 | 3,17 |
Vir: Policija (odprti podatki), prebivalci SURS; razporeditev po občinah in izračun MCBOT · osveženo 2026-11-04 10:31:54
Podobno gibanje
Kazalniki, ki se gibljejo najbolj podobno (letne vrednosti).
Korelacija ni vzročnost: lahko je naključje, posledica skupnega trenda ali tretjega dejavnika. Uporabi kot izhodišče za vprašanje, ne kot ugotovitev.