Odzivnost v program Svit
Delež povabljenih v presejalni program za raka debelega črevesa in danke, ki so vrnili test. Leto je leto objave NIJZ. Enota: %.
Odzivnost v program Svit – Slovenija, 2026: 64,9 %, za 0,3 odstotne točke manj kot leto prej. Vrednost je za 4,5 odstotne točke več kot leta 2016.
Med 212 občinami s podatki za 2026 ima najvišjo vrednost Mirna Peč (88,3 %), najnižjo Cirkulane (51,5 %).
Ljubljana, 2026: 62,8 %, 158. mesto med 212 občinami.
Besedilo je samodejno sestavljeno iz zadnjih podatkov. Vir: NIJZ, podatkovni portal.
Gibanje
Vsa območja z razpoložljivimi podatki.
Na grafu in v tabeli so izpostavljena območja. Druga izberi v primerjalniku.
Občine po vrsti
2026, 212 občin s podatki.
| # | Občina | % |
|---|---|---|
| 1 | Mirna Peč | 88,3 |
| 2 | Žiri | 81,7 |
| 3 | Gorenja vas - Poljane | 81,3 |
| 4 | Železniki | 79,0 |
| 5 | Jezersko | 77,3 |
| 6 | Cerkno | 75,7 |
| 7 | Šmartno ob Paki | 75,5 |
| 8 | Šenčur | 74,4 |
| 9 | Kobarid | 74,3 |
| 10 | Škofja Loka | 74,1 |
Pokaži vseh 212Skrij
Podatki
| Obdobje | Ljubljana | Maribor | Kranj | Slovenija |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 62,8 | 58,9 | 66,3 | 64,9 |
| 2025 | 63,4 | 59,4 | 66,3 | 65,3 |
| 2024 | 61,7 | 58,2 | 65,1 | 63,4 |
| 2023 | 62,5 | 58,7 | 63,0 | 63,4 |
| 2022 | 62,2 | 59,8 | 66,5 | 64,4 |
| 2021 | 64,4 | 60,8 | 66,8 | 65,6 |
| 2020 | 63,1 | 59,8 | 66,6 | 64,6 |
| 2019 | 62,4 | 58,6 | 62,2 | 62,7 |
| 2018 | 63,2 | 60,0 | 65,7 | 64,3 |
| 2017 | 60,2 | 55,5 | 59,6 | 59,7 |
| 2016 | 59,3 | 55,6 | 60,2 | 60,4 |
Vir: NIJZ, podatkovni portal · osveženo 2026-10-25 06:51:59
Podobno gibanje
Kazalniki, ki se gibljejo najbolj podobno (letne vrednosti).
Korelacija ni vzročnost: lahko je naključje, posledica skupnega trenda ali tretjega dejavnika. Uporabi kot izhodišče za vprašanje, ne kot ugotovitev.