Energetsko revna gospodinjstva
Delež gospodinjstev, ki si ne morejo zagotoviti ustreznih energetskih storitev, kot je ogrevanje. Enota: %.
Energetsko revna gospodinjstva – Slovenija, 2025: 6,8 %, za 0,5 odstotne točke manj kot leto prej. Vrednost je za 4,1 odstotne točke manj kot leta 2014.
Med 12 regijami s podatki za 2025 ima najvišjo vrednost Zasavska regija (12,3 %), najnižjo Gorenjska regija (3,7 %).
Besedilo je samodejno sestavljeno iz zadnjih podatkov. Vir: SURS, SiStat 0886704S.
Gibanje
Vsa območja z razpoložljivimi podatki.
Nad 100: višje kot v Sloveniji, pod 100: nižje.
Na grafu in v tabeli so izpostavljena območja. Druga izberi v primerjalniku.
Regije po vrsti
2025, 12 regij s podatki. Pri tem kazalniku je nižja vrednost boljša.
| # | Regija | % |
|---|---|---|
| 1 | Zasavska regija | 12,3 |
| 2 | Podravska regija | 10,5 |
| 3 | Savinjska regija | 9,2 |
| 4 | Posavska regija | 8,8 |
| 5 | Pomurska regija | 8,6 |
| 6 | Koroška regija | 8,2 |
| 7 | Obalno-kraška regija | 7,1 |
| 8 | Goriška regija | 5,8 |
| 9 | Primorsko-notranjska regija | 5,5 |
| 10 | Jugovzhodna Slovenija | 5,3 |
| 11 | Osrednjeslovenska regija | 3,8 |
| 12 | Gorenjska regija | 3,7 |
Podatki
| Obdobje | Slovenija | Osrednjeslovenska regija |
|---|---|---|
| 2025 | 6,8 | 3,8 |
| 2024 | 7,3 | 3,9 |
| 2023 | 7,2 | 4,9 |
| 2022 | 7,2 | 5,4 |
| 2021 | 6,5 | 4,1 |
| 2020 | 7,5 | 4,7 |
| 2019 | 7,7 | 5,3 |
| 2018 | 9,3 | 6,7 |
| 2017 | 9,3 | 5,5 |
| 2016 | 10,1 | 7,8 |
| 2015 | 10,3 | 7,7 |
| 2014 | 10,9 | 7,7 |
Vir: SURS, SiStat 0886704S · osveženo 2026-11-01 07:47:28
Podobno gibanje
Kazalniki, ki se gibljejo najbolj podobno (letne vrednosti).
Korelacija ni vzročnost: lahko je naključje, posledica skupnega trenda ali tretjega dejavnika. Uporabi kot izhodišče za vprašanje, ne kot ugotovitev.