Dokončana stanovanja na 1.000 prebivalcev
Ocenjeno število dokončanih stanovanj na 1.000 prebivalcev (prebivalci na 1. januar).
Dokončana stanovanja na 1.000 prebivalcev – Slovenija, 2025: 2,4, za 1,8 % manj kot leto prej. Vrednost je za 51,5 % manj kot leta 2008.
Med 12 regijami s podatki za 2025 ima najvišjo vrednost Jugovzhodna Slovenija (3,8), najnižjo Zasavska regija (0,7). Med 212 občinami s podatki za 2025 ima najvišjo vrednost Dolenjske Toplice (25,8), najnižjo Trbovlje (0,0).
Ljubljana, 2025: 2,6, 79. mesto med 212 občinami.
Besedilo je samodejno sestavljeno iz zadnjih podatkov. Vir: izračun MCBOT iz podatkov SURS.
Ni uradni podatek; izračunan iz uradnih podatkov, ki so povezani zgoraj. Preračuna se ob vsaki osvežitvi.
Gibanje
Vsa območja z razpoložljivimi podatki.
Vsako območje glede na svojo raven v letu 2008.
Na grafu in v tabeli so izpostavljena območja. Druga izberi v primerjalniku.
Regije po vrsti
2025, 12 regij s podatki.
| # | Regija | Vrednost |
|---|---|---|
| 1 | Jugovzhodna Slovenija | 3,8 |
| 2 | Pomurska regija | 2,8 |
| 3 | Podravska regija | 2,8 |
| 4 | Osrednjeslovenska regija | 2,5 |
| 5 | Gorenjska regija | 2,3 |
| 6 | Goriška regija | 2,1 |
| 7 | Koroška regija | 2,0 |
| 8 | Savinjska regija | 2,0 |
| 9 | Obalno-kraška regija | 1,9 |
| 10 | Primorsko-notranjska regija | 1,8 |
| 11 | Posavska regija | 1,2 |
| 12 | Zasavska regija | 0,7 |
Občine po vrsti
2025, 212 občin s podatki.
| # | Občina | Vrednost |
|---|---|---|
| 1 | Dolenjske Toplice | 25,8 |
| 2 | Bloke | 16,1 |
| 3 | Kuzma | 12,3 |
| 4 | Hrpelje - Kozina | 10,1 |
| 5 | Lendava/Lendva | 10,1 |
| 6 | Sveti Jurij v Slov. goricah | 9,6 |
| 7 | Tabor | 9,5 |
| 8 | Šalovci | 8,9 |
| 9 | Preddvor | 8,9 |
| 10 | Jezersko | 8,8 |
Pokaži vseh 212Skrij
Podatki
| Obdobje | Ljubljana | Maribor | Kranj | Slovenija | Osrednjeslovenska regija |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,6 | 2,0 | 2,7 | 2,4 | 2,5 |
| 2024 | 2,5 | 2,2 | 1,3 | 2,4 | 2,8 |
| 2023 | 2,7 | 1,4 | 2,0 | 2,3 | 2,4 |
| 2022 | 1,7 | 1,8 | 1,6 | 2,0 | 1,8 |
| 2021 | 1,3 | 1,0 | 1,1 | 1,9 | 1,5 |
| 2020 | 1,2 | 1,8 | 1,3 | 1,7 | 1,5 |
| 2019 | 1,6 | 1,1 | 1,2 | 1,6 | 1,7 |
| 2018 | 0,9 | 0,8 | 0,8 | 1,5 | 1,3 |
| 2017 | 0,7 | 0,8 | 0,8 | 1,5 | 1,3 |
| 2016 | 0,6 | 0,6 | 0,5 | 1,4 | 1,1 |
| 2015 | 0,9 | 0,8 | 0,5 | 1,3 | 1,2 |
| 2014 | 1,5 | 0,8 | 0,5 | 1,5 | 1,6 |
| 2013 | 0,5 | 0,6 | 1,8 | 1,7 | 1,0 |
| 2012 | 0,5 | 0,5 | 1,6 | 2,1 | 1,3 |
| 2011 | 2,6 | 0,9 | 2,2 | 2,7 | 2,8 |
| 2010 | 1,7 | 1,0 | 3,0 | 3,1 | 3,2 |
| 2009 | 3,0 | 3,3 | 9,9 | 4,2 | 4,7 |
| 2008 | 5,8 | 8,1 | 6,1 | 4,9 | 5,9 |
Vir: izračun MCBOT iz podatkov SURS. Sestavine: Dokončana stanovanja (ocena) (SURS, SiStat 1906903S); Število prebivalcev (SURS, SiStat 2640010S (Izbrani podatki po občinah)) · osveženo 2026-11-04 15:01:47
Podobno gibanje
Kazalniki, ki se gibljejo najbolj podobno (letne vrednosti).
Korelacija ni vzročnost: lahko je naključje, posledica skupnega trenda ali tretjega dejavnika. Uporabi kot izhodišče za vprašanje, ne kot ugotovitev.