Delež enočlanskih gospodinjstev
Delež gospodinjstev z enim članom (registrski popis). Enota: %.
Delež enočlanskih gospodinjstev – Slovenija, 2021: 34,0 %.
Med 12 regijami s podatki za 2021 ima najvišjo vrednost Osrednjeslovenska regija (36,3 %), najnižjo Pomurska regija (29,2 %). Med 212 občinami s podatki za 2021 ima najvišjo vrednost Osilnica (55,4 %), najnižjo Odranci (18,5 %).
Ljubljana, 2021: 42,5 %, 3. mesto med 212 občinami.
Besedilo je samodejno sestavljeno iz zadnjih podatkov. Vir: izračun MCBOT iz podatkov SURS.
Ni uradni podatek; izračunan iz uradnih podatkov, ki so povezani zgoraj. Preračuna se ob vsaki osvežitvi.
Gibanje
Vsa območja z razpoložljivimi podatki.
Na grafu in v tabeli so izpostavljena območja. Druga izberi v primerjalniku.
Regije po vrsti
2021, 12 regij s podatki.
| # | Regija | % |
|---|---|---|
| 1 | Osrednjeslovenska regija | 36,3 |
| 2 | Podravska regija | 36,1 |
| 3 | Obalno-kraška regija | 35,1 |
| 4 | Savinjska regija | 34,1 |
| 5 | Posavska regija | 32,8 |
| 6 | Zasavska regija | 32,6 |
| 7 | Goriška regija | 31,9 |
| 8 | Primorsko-notranjska regija | 31,8 |
| 9 | Koroška regija | 31,7 |
| 10 | Jugovzhodna Slovenija | 31,4 |
| 11 | Gorenjska regija | 31,0 |
| 12 | Pomurska regija | 29,2 |
Občine po vrsti
2021, 212 občin s podatki.
| # | Občina | % |
|---|---|---|
| 1 | Osilnica | 55,4 |
| 2 | Maribor | 43,9 |
| 3 | Ljubljana | 42,5 |
| 4 | Kostel | 42,5 |
| 5 | Celje | 42,0 |
| 6 | Piran/Pirano | 41,7 |
| 7 | Bovec | 41,1 |
| 8 | Ankaran/Ancarano | 40,3 |
| 9 | Štore | 40,2 |
| 10 | Zavrč | 39,0 |
Pokaži vseh 212Skrij
Podatki
| Obdobje | Ljubljana | Maribor | Kranj | Slovenija | Osrednjeslovenska regija |
|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 42,5 | 43,9 | 33,1 | 34,0 | 36,3 |
| 2018 | 41,0 | 42,4 | 32,1 | 32,7 | 35,1 |
| 2015 | 41,6 | 42,4 | 32,1 | 32,6 | 35,4 |
| 2011 | 40,0 | 41,0 | 31,8 | 32,8 | 34,6 |
Vir: izračun MCBOT iz podatkov SURS. Sestavine: Enočlanska gospodinjstva (SURS, SiStat 05F3005S); Število gospodinjstev (SURS, SiStat 05F3005S) · osveženo 2026-11-04 15:01:38
Podobno gibanje
Kazalniki, ki se gibljejo najbolj podobno (letne vrednosti).
Premalo skupnih let z drugimi kazalniki.