Razlika med bruto in neto plačo, 2025: 36,8 % v Sloveniji
Samodejno pripravljeno iz podatkov SURS.
Statistični urad je objavil podatke za obdobje 2025. Vrednost za Slovenijo je 36,8 %, 0,5 o. t. več kot leto prej.
Med statističnimi regijami je vrednost najvišja v osrednjeslovenski regiji (37,5 %), najnižja pa v primorsko-notranjski regiji (35,8 %).
Med 211 občinami s podatki je vrednost najvišja v občini Zavrč (38,3 %), najnižja pa v občini Prebold (33,6 %).
V občini Ljubljana je vrednost 37,8 % (0,5 o. t. več kot leto prej), kar je 4. mesto med 211 občinami. V občini Maribor je vrednost 36,8 % (0,6 o. t. več kot leto prej), kar je 22. mesto med 211 občinami. V občini Kranj je vrednost 36,6 % (0,4 o. t. več kot leto prej), kar je 29. mesto med 211 občinami. V osrednjeslovenski regiji je vrednost 37,5 % (0,5 o. t. več kot leto prej), kar je 1. mesto med 12 regijami.
Regije
| # | Regija | Razlika med bruto in neto plačo (%) |
|---|---|---|
| 1 | Osrednjeslovenska regija | 37,5 |
| 2 | Posavska regija | 36,7 |
| 3 | Podravska regija | 36,6 |
| 4 | Jugovzhodna Slovenija | 36,5 |
| 5 | Gorenjska regija | 36,5 |
| 6 | Obalno-kraška regija | 36,4 |
| 7 | Koroška regija | 36,4 |
| 8 | Pomurska regija | 36,2 |
| 9 | Goriška regija | 36,1 |
| 10 | Zasavska regija | 36,1 |
| 11 | Savinjska regija | 36,0 |
| 12 | Primorsko-notranjska regija | 35,8 |
2025. Vir: Izračun iz podatkov SURS in GURS (glej sestavine).
Občine z najvišjo vrednostjo
| # | Občina | Razlika med bruto in neto plačo (%) |
|---|---|---|
| 1 | Zavrč | 38,3 |
| 2 | Mengeš | 38,0 |
| 3 | Lukovica | 37,9 |
| 4 | Ljubljana | 37,8 |
| 5 | Žirovnica | 37,8 |
| 6 | Cerklje na Gorenjskem | 37,6 |
| 7 | Hoče - Slivnica | 37,5 |
| 8 | Ankaran/Ancarano | 37,3 |
| 9 | Cirkulane | 37,2 |
| 10 | Hajdina | 37,2 |
2025, prvih 10 od 211. Vir: Izračun iz podatkov SURS in GURS (glej sestavine).
Vir: izračun MCBOT iz podatkov SURS. Novica je samodejno pripravljena iz podatkov; preden številko objaviš, jo preveri pri viru. Vse o kazalniku


