Primerjalnik
Primerjaj kazalnike
En kazalnik po mestih ali dva kazalnika med seboj. Izberi pogled (vrednosti, indeks, spremembe, glede na Slovenijo, na prebivalca, lestvica, po letih) in obdobje (mesečno, četrtletno, letno).
Predlogi:
Leta plač za stanovanjePlače glede na SlovenijoNajemnine proti cenam stanovanjCene stanovanj po četrtletjihInflacija po mesecihRealna plačaRojstva in cene stanovanjDnevni priliv delavcevPodjetja na 1.000 prebivalcev
Tuji državljani – indeks
Vsako območje glede na svojo raven v letu 2008.
Območja so po velikosti zelo različna (pri Slovenija je vrednost 29-krat večja kot pri Kranj), zato bi bila manjša na skupni osi videti kot ravne črte. Prikazan je indeks: vsako območje glede na svojo raven v izhodiščnem letu, tako da se vidi, kje se je kazalnik spremenil bolj. Vrednosti v enotah: pogled »Vrednosti«; za primerjavo ravni pogled »Na 1.000 prebivalcev«.
Vir: SURS, SiStat 05E1022S
| Območje | Prvo | Zadnje | Sprememba | Povp. letna rast | Najnižje | Najvišje |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ljubljana | 100,0 (2. pol. 2008) | 328,4 (1. pol. 2026) | +228,4 % | +7,0 % | 100,0 (2. pol. 2008) | 328,4 (1. pol. 2026) |
| Maribor | 100,0 (2. pol. 2008) | 427,2 (1. pol. 2026) | +327,2 % | +8,6 % | 100,0 (2. pol. 2008) | 427,2 (1. pol. 2026) |
| Kranj | 100,0 (2. pol. 2008) | 349,1 (1. pol. 2026) | +249,1 % | +7,4 % | 100,0 (2. pol. 2008) | 349,1 (1. pol. 2026) |
| Slovenija | 100,0 (2. pol. 2008) | 353,9 (1. pol. 2026) | +253,9 % | +7,5 % | 100,0 (2. pol. 2008) | 353,9 (1. pol. 2026) |
| Osrednjeslovenska regija | 100,0 (2. pol. 2008) | 358,3 (1. pol. 2026) | +258,3 % | +7,6 % | 100,0 (2. pol. 2008) | 358,3 (1. pol. 2026) |
Podatki v tabeli (36 vrstic)
| Obdobje | Ljubljana | Maribor | Kranj | Slovenija | Osrednjeslovenska regija |
|---|---|---|---|---|---|
| 1. polletje 2026 | 328,4 | 427,2 | 349,1 | 353,9 | 358,3 |
| 2. polletje 2025 | 315,2 | 408,4 | 340,0 | 344,2 | 345,4 |
| 1. polletje 2025 | 303,9 | 399,8 | 336,5 | 338,9 | 334,3 |
| 2. polletje 2024 | 288,7 | 374,8 | 327,2 | 329,0 | 321,0 |
| 1. polletje 2024 | 283,0 | 366,8 | 316,6 | 320,5 | 313,5 |
| 2. polletje 2023 | 277,4 | 360,0 | 310,6 | 310,7 | 305,9 |
| 1. polletje 2023 | 268,8 | 340,8 | 303,5 | 299,3 | 295,8 |
| 2. polletje 2022 | 257,0 | 326,2 | 287,4 | 281,1 | 279,2 |
| 1. polletje 2022 | 255,2 | 316,1 | 272,8 | 271,9 | 274,6 |
| 2. polletje 2021 | 258,5 | 306,4 | 275,4 | 268,0 | 275,8 |
| 1. polletje 2021 | 256,1 | 301,0 | 284,1 | 265,9 | 273,2 |
| 2. polletje 2020 | 246,5 | 281,7 | 276,0 | 256,3 | 263,6 |
| 1. polletje 2020 | 240,7 | 268,0 | 262,1 | 246,5 | 255,5 |
| 2. polletje 2019 | 231,2 | 252,9 | 245,8 | 233,7 | 243,2 |
| 1. polletje 2019 | 219,8 | 238,4 | 226,8 | 217,9 | 228,6 |
| 2. polletje 2018 | 205,5 | 215,9 | 204,6 | 200,1 | 212,0 |
| 1. polletje 2018 | 198,7 | 205,5 | 201,4 | 192,2 | 204,7 |
| 2. polletje 2017 | 192,0 | 193,5 | 196,0 | 185,5 | 197,9 |
| 1. polletje 2017 | 188,4 | 186,5 | 193,5 | 180,5 | 192,9 |
| 2. polletje 2016 | 182,3 | 175,8 | 186,5 | 174,4 | 186,4 |
| 1. polletje 2016 | 177,1 | 179,8 | 183,8 | 169,9 | 181,2 |
| 2. polletje 2015 | 170,9 | 173,6 | 182,7 | 164,3 | 174,8 |
| 1. polletje 2015 | 165,6 | 166,9 | 176,1 | 160,1 | 169,8 |
| 2. polletje 2014 | 160,1 | 157,3 | 170,0 | 155,6 | 164,7 |
| 1. polletje 2014 | 155,3 | 150,9 | 163,1 | 152,3 | 159,7 |
| 2. polletje 2013 | 150,8 | 142,0 | 160,6 | 148,5 | 155,6 |
| 1. polletje 2013 | 146,3 | 135,1 | 154,3 | 144,1 | 151,6 |
| 2. polletje 2012 | 141,8 | 126,6 | 147,1 | 138,7 | 146,1 |
| 1. polletje 2012 | 137,7 | 122,2 | 145,0 | 134,9 | 141,8 |
| 2. polletje 2011 | 134,1 | 116,5 | 140,2 | 132,0 | 139,1 |
| 1. polletje 2011 | 134,8 | 115,4 | 133,4 | 130,5 | 138,6 |
| 2. polletje 2010 | 137,9 | 117,6 | 131,3 | 131,2 | 140,3 |
| 1. polletje 2010 | 135,0 | 117,8 | 128,6 | 129,8 | 137,4 |
| 2. polletje 2009 | 127,3 | 121,2 | 127,3 | 125,6 | 129,9 |
| 1. polletje 2009 | 112,5 | 107,1 | 113,6 | 111,5 | 113,4 |
| 2. polletje 2008 | 100,0 | 100,0 | 100,0 | 100,0 | 100,0 |
Izvoz podatkov v CSV še ni na voljo za vse uporabnike.