Pregledanost v programu Zora
Delež žensk, starih 20–64 let, ki so v triletnem obdobju opravile presejalni pregled za raka materničnega vratu. Leto je leto objave NIJZ. Enota: %.
Pregledanost v programu Zora – Slovenija, 2026: 72,5 %, za 2 odstotni točki manj kot leto prej. Vrednost je za 1,2 odstotne točke več kot leta 2016.
Med 212 občinami s podatki za 2026 ima najvišjo vrednost Tolmin (84,9 %), najnižjo Osilnica (47,5 %).
Ljubljana, 2026: 70,6 %, 150. mesto med 212 občinami.
Besedilo je samodejno sestavljeno iz zadnjih podatkov. Vir: NIJZ, podatkovni portal.
Gibanje
Vsa območja z razpoložljivimi podatki.
Na grafu in v tabeli so izpostavljena območja. Druga izberi v primerjalniku.
Občine po vrsti
2026, 212 občin s podatki.
| # | Občina | % |
|---|---|---|
| 1 | Tolmin | 84,9 |
| 2 | Kobarid | 84,1 |
| 3 | Miren - Kostanjevica | 83,7 |
| 4 | Brda | 83,5 |
| 5 | Šempeter - Vrtojba | 83,2 |
| 6 | Renče - Vogrsko | 83,0 |
| 7 | Nova Gorica | 82,9 |
| 8 | Šmartno pri Litiji | 82,3 |
| 9 | Sodražica | 82,3 |
| 10 | Sveta Ana | 81,8 |
Pokaži vseh 212Skrij
Podatki
| Obdobje | Ljubljana | Maribor | Kranj | Slovenija |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 70,6 | 69,6 | 68,3 | 72,5 |
| 2025 | 72,3 | 70,3 | 70,8 | 74,5 |
| 2024 | 69,5 | 66,3 | 68,2 | 71,4 |
| 2023 | 69,4 | 66,3 | 69,3 | 71,7 |
| 2022 | 67,1 | 64,8 | 67,5 | 69,5 |
| 2021 | 70,4 | 66,4 | 69,1 | 72,4 |
| 2020 | 70,2 | 63,0 | 68,2 | 71,7 |
| 2019 | 70,3 | 62,8 | 68,3 | 71,8 |
| 2018 | 70,4 | 64,3 | 68,6 | 71,8 |
| 2017 | 71,0 | 64,1 | 67,9 | 71,5 |
| 2016 | 70,7 | 66,0 | 69,0 | 71,3 |
Vir: NIJZ, podatkovni portal · osveženo 2026-10-25 06:51:59
Podobno gibanje
Kazalniki, ki se gibljejo najbolj podobno (letne vrednosti).
Korelacija ni vzročnost: lahko je naključje, posledica skupnega trenda ali tretjega dejavnika. Uporabi kot izhodišče za vprašanje, ne kot ugotovitev.