Delovna mesta na delovno aktivnega prebivalca
Nad 1: v občino se na delo vozi več ljudi, kot jih iz nje odhaja drugam.
Delovna mesta na delovno aktivnega prebivalca – Slovenija, 2025: 1,00, enako kot leto prej.
Ljubljana, 2025: 1,83, za 0,5 % manj kot leto prej.
Besedilo je samodejno sestavljeno iz zadnjih podatkov. Vir: izračun MCBOT iz podatkov SURS.
Ni uradni podatek; izračunan iz uradnih podatkov, ki so povezani zgoraj. Preračuna se ob vsaki osvežitvi.
Novejši mesečni podatek: Delovna mesta na delovno aktivnega prebivalca (mesečno), avgust 2026: Slovenija 1,00. Zgoraj je letni podatek. Mesečni podatki
Gibanje
Vsa območja z razpoložljivimi podatki.
Vsako območje glede na svojo raven v letu 2008.
Na grafu in v tabeli so izpostavljena območja. Druga izberi v primerjalniku.
Regije po vrsti
2025, 12 regij s podatki.
| # | Regija | Vrednost |
|---|---|---|
| 1 | Osrednjeslovenska regija | 1,30 |
| 2 | Podravska regija | 0,94 |
| 3 | Goriška regija | 0,94 |
| 4 | Obalno-kraška regija | 0,93 |
| 5 | Savinjska regija | 0,93 |
| 6 | Pomurska regija | 0,91 |
| 7 | Koroška regija | 0,88 |
| 8 | Jugovzhodna Slovenija | 0,88 |
| 9 | Gorenjska regija | 0,86 |
| 10 | Posavska regija | 0,77 |
| 11 | Primorsko-notranjska regija | 0,69 |
| 12 | Zasavska regija | 0,62 |
Občine po vrsti
2025, 212 občin s podatki.
| # | Občina | Vrednost |
|---|---|---|
| 1 | Trzin | 3,28 |
| 2 | Nazarje | 2,03 |
| 3 | Šempeter - Vrtojba | 1,97 |
| 4 | Murska Sobota | 1,85 |
| 5 | Ljubljana | 1,83 |
| 6 | Komenda | 1,49 |
| 7 | Gornja Radgona | 1,45 |
| 8 | Novo mesto | 1,44 |
| 9 | Maribor | 1,43 |
| 10 | Celje | 1,40 |
Pokaži vseh 212Skrij
Podatki
| Obdobje | Ljubljana | Maribor | Kranj | Slovenija | Osrednjeslovenska regija |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,83 | 1,43 | 0,95 | 1,00 | 1,30 |
| 2024 | 1,84 | 1,44 | 0,97 | 1,00 | 1,30 |
| 2023 | 1,85 | 1,44 | 1,00 | 1,00 | 1,30 |
| 2022 | 1,87 | 1,44 | 1,01 | 1,00 | 1,30 |
| 2021 | 1,87 | 1,46 | 1,00 | 1,00 | 1,30 |
| 2020 | 1,85 | 1,47 | 1,00 | 1,00 | 1,29 |
| 2019 | 1,81 | 1,47 | 1,01 | 1,00 | 1,27 |
| 2018 | 1,83 | 1,47 | 1,01 | 1,00 | 1,27 |
| 2017 | 1,83 | 1,47 | 1,00 | 1,00 | 1,27 |
| 2016 | 1,83 | 1,47 | 1,00 | 1,00 | 1,27 |
| 2015 | 1,84 | 1,47 | 1,00 | 1,00 | 1,27 |
| 2014 | 1,86 | 1,47 | 1,00 | 1,00 | 1,29 |
| 2013 | 1,86 | 1,47 | 1,02 | 1,00 | 1,29 |
| 2012 | 1,85 | 1,48 | 1,01 | 1,00 | 1,29 |
| 2011 | 1,81 | 1,51 | 1,06 | 1,00 | 1,27 |
| 2010 | 1,78 | 1,50 | 1,06 | 1,00 | 1,26 |
| 2009 | 1,76 | 1,49 | 1,05 | 1,00 | 1,26 |
| 2008 | 1,75 | 1,48 | 1,07 | 1,00 | 1,26 |
Vir: izračun MCBOT iz podatkov SURS. Sestavine: Delovno aktivni po kraju dela (SURS, SiStat 2640010S (Izbrani podatki po občinah)); Delovno aktivni po prebivališču (SURS, SiStat 2640010S (Izbrani podatki po občinah)) · osveženo 2026-11-05 10:50:15
Podobno gibanje
Kazalniki, ki se gibljejo najbolj podobno (letne vrednosti).
Premalo skupnih let z drugimi kazalniki.